Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie. W dzisiejszym przeglądzie zwracamy uwagę na parę walutową GBPJPY.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4 (polecamy sprawdzić spready u brokera FxPro).


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


GBPJPY – D1

GBPJPY1D

GBPJPY – na wykresie dziennym możemy zauważyć trend spadkowy. Bez problemu możemy zidentyfikować coraz niższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów i widzimy, że średnie mają odpowiedni kształt, który sugeruje nam otwarcie pozycji krótkich. Widzimy, że po teście wstęgi średnich aktywowały się niedźwiedzi. Widzimy, że pod czas testu wstęgi średnich cena ustaliła wyższy szczyt, który się okazał fałszywym i zostawił po sobie tylko knot. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

GBPJPY – H4

GBPJPYh4

Na wykresie tradingowym widzimy, że cena przetestowała strefę oporu po czym aktywowały się niedźwiedzie. Traderzy, którzy czekali na tą strefę mogły zając pozycje w połowie strefy. Obecnie widzimy, że cena dynamicznie ustala nowe dołki i prawdopodobnie cena buduje strefę wsparcia, którą w przyszłości można będzie wykorzystać do zajęcia pozycji krótkiej. Jeśli cena przebije strefę wsparcia to dobrym miejscem na zajęcie pozycji będzie re-test strefy od dołu (polecamy sprawdzić promocję u brokera FxPro). Konserwatywny scenariusz przewiduje zajęcie pozycji po sygnale świecowym (polecamy użyć kwotowania u brokera FxPro). Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here