Naga MarketsW dzisiejszej analizie wracamy do pary walutowej, która w tym roku najlepiej nam zapłaciła. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


GBPJPY – D1

GBPJPY
GBPJPY – na wykresie kontekstowym trend wzrostowy. Bez problemu możemy zidentyfikować coraz wyższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów. Ostatnia korekta na wykresie dala nam czas na odpoczynek od tradingu na parze walutowej, jednak byki szybko powróciły do wykresu i nie należy tak szybko ignorować wykres, który świetnie nam placił. W chwili obecnej cena znajduje się w powyżej średnich z wykresu dziennego i jest to pozytywna wiadomośc dla byków.  Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

GBPJPY – H4

GBPJPYH4
Na wykresie tradingowy widzimy, że po ostatniej korekcie wszystkie zaznaczone strefy wsparcia są dla nas bezwartościowe. Traderzy, którzy stosują konserwatywny scenariusz do zajęcia pozycji nie otworzyli żadnej pod czas spadków, jedną stratę zaksięgowali osoby którzy traktują system bardziej agresywnie. Były one przebite kilkakrotnie w ostatniej historii i nie należy rozważać zajęcie pozycji na ich podstawie. Dobrym miejscem na zajęcie pozycję będzie obecna strefa wsparcia. Warunkiem jest przebicie jej od dołu i test od góry jako “nowej” strefę oporu. Jeśli w tych miejscach będzie co najmniej jeszcze jedna konfluencja to można przy agresywnym scenariuszu zająć pierwszą pozycję w połowie strefy i zwiększyć ją po sygnale świecowym, konserwatywny scenariusz przewiduje zajęcie pozycji po sygnale świecowym. Konfluencją dla strefy to Zniesienia FIBO, oraz zasięg korekty overbalance. Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.
tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here