Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


EURUSD – 1D

EURUSD1D

EURUSD – na wykresie kontekstowym widzimy trend spadkowy. Cena porusza się w sekwencji coraz niższych dołków oraz szczytów, przez większość czasu znajduje się poniżej średnich, widzimy charakterystyczne trendowi silne świecy spadkowe oraz bez problemu możemy odróżnić impulsy od korekt. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu, czyli H4.

EURUSD H4

EURUSDH4
Na wykresie tradingowym widzimy zaznaczoną strefę wsparcia po pierwszym teście którego byliśmy świadkami większej korekty, która jak możecie zauważyć nie zakończyła się w przypadkowym miejscu. Po prawej stronie wykresu można zauważyć sekwencję niższych dołków i szczytów oraz silne świece spadkowe. Niestety na daną chwile to miejsce nie jest dobrym do zajęcia jakiejkolwiek z pozycji. Nie należy jednak przestawać obserwować zachowanie ceny na tej parze walutowej. Poniżej znajduje się wstępny scenariusz ruchu ceny po którym zaczniemy przyglądać się okazjom inwestycyjnym na tym instrumencie finansowym.

EURUSDH4scenariusz
Jeśli zaznaczona strefa zostanie przebita silnym impulsem spadkowym po którym nastąpi powrót do strefy to będzie dobrym miejscem do dalszej analizy, poszukiwania konfluencji oraz do rozważenia zajęcia pozycji.


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. To miejsce nie brałem pod uwagę ponieważ było już kilka krotnie przełamywane. Miejsce warte uwagi to strefa w okolicach 1.15. Jednak najpierw czekami aż cena postawi nowe niższe dołki na D1. Tak dziś zostanie utworzony temat. 🙂

  2. Witam,
    Na tej parze czekam jeszcze na powrót w okolice ceny 1,12934-1,12692. Powstałe w tym miejscu wsparcie (testowane kilkukrotnie) po przebiciu z 26.02, może stanowić dobry opór i miejsce do wejścia SHORT.
    Przy S/L na poziomie 50 pips (połowa dziennego ATR), zasięg T/P wychodzi w okolicach dołka z 23 stycznie.
    Czy będzie gdzieś miejsce na forum dotyczące tradingu po pracy?
    Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here