Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie. W dzisiejszym przeglądzie zwracamy uwagę na główną pare walutową EURUSD i przedstawimy okoliczności jakie muszą nastąpić, żeby zając pozycję na rynku.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


EURUSD – 1W

EURUSD1W
EURUSD – na wykresie tygodniowym bez problemu możemy zauważyć trend spadkowy. Bez problemu możemy zidentyfikować coraz niższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów i widzimy, że średnie mają odpowiedni kształt, który sugeruje nam otwarcie pozycji krótkich. Przez ostatni okres widzieliśmy korektę na parze walutowej, która dotarła do średnich. Możemy również zauważyć, że po teście średnich uformowała się formacja 1-2-3, w przypadku przebicia linii szyi formacji prawdopodobnie wrócimy do trendu spadkowego. Obecnie widzimy równowagę sił na wykresie, to pokazuję ostatnia świeca doji na wykresie tygodniowym. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu, w tym przypadku D1.

EURUSD – 1D

EURUSD1D

Na wykresie dziennym widzimy, ze średnie powoli nabierają spadkowego kształtu. Na razie nie widzimy odpowiednich warunków, żeby traktować ten wykres jako wykres kontekstowy, więc będziemy go traktować jako wykres tradingowy. Dobrym miejscem na zajęcie pozycji krótkiej będzie test od dołu obecnej strefy wsparcia, która po przebiciu będzie strefą oporu. Konfluencją na wykresie będzie średnia, linia trendu i prawdopodobnie FIBO. Konserwatywny scenariusz przewiduje zajęcie pozycji po sygnale świecowym. Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.


USDCAD – D1

USDCAD1D

USDCAD – na wykresie wyżej nadal sytuacja jest sprzyjająca do zajęcia pozycji długich(link do poprzedniej analizy). Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi H4.

USDCAD – H4

USDCADH4

Niestety strefa o której pisaliśmy wcześniej nie zadziałała tak jak oczekiwaliśmy. Nad strefą powstała formacja RGR i pod czas przebicia linii szyji nasze zlecenie obronne zostało aktywowane. Wykres tradingowy pokazuje, że cena dotarła do strefy oporu. Na wykresie widzimy również silne sygnały kupna i to pokazuje sile byków. Po przebiciu strefy oporu i teście jej od góry będziemy szukać konfluencje i okazje do zajęcia pozycji długiej. Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here