Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


EURUSD – D1

EURUSD
EURUSD – na wykresie dziennym widzimy trend wzrostowy. Bez problemu możemy zidentyfikować coraz wyższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów i widzimy, że średnie mają już odpowiedni kształt, który sugeruje nam otwarcie pozycji długich. Proszę zwrócić uwagę na ostatnią świece. Jest to silny Reversal Bar (Pin Bar), który odrzuca niższe poziomy cenowe. Zamknięcie świecy jest zdecydowanie wyżej od otwarcia. Jest to zamknięcie w okolicach maximów. Wszystkie te czynniki sprawiają, że zajęcie pozycji krótkich sugerując się wykresem dziennym wiążą się z niskim prawdopodobieństwem sukcesu. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu, czyli H4.

EURUSD – H4

EURUSDH4

Na tym wykresie widzimy jak technicznie porusza się cena pod czas wzrostów. Widzimy również ostatnią strefę wsparcia, po teście której cenę ustaliła nowe wyższe szczyty. Jeśli ktoś zajmował pozycję zgodną z trendem w zaznaczonej strefie to ostatnie nieznaczne wybicie poza strefę nie spowodowało aktywacji stop lossa ponieważ jest on ustawiany na podstawie zmienności. Ostatni ruch cenowy również nie osiągnął poziomów TP. Jeśli cena ponownie będzie testować pokazany na wykresie poziom cenowy to będzie to prawdziwa okazja do zajęcia pozycji długiej zgodnej z trendem.

GBPUSD – D1

GBPUSD

GBPUSD – para walutowa jest dosyć mocno dodatnio skorelowana z wykresem pary walutowej EURUSD. Warto jednak obserwować również tą parę walutową ponieważ nie chodzi ona dokładnie tak samo i może się okazać, że okazja inwestycyjna powstanie tylko na niej. Na wykresie widzimy silniejszy trend wzrostowy od przeanalizowanej pary walutowej wyżej. Po prawej stronie wykresu widzimy formację objęcia bessy, nie jest ona idealna ale rynek to nie apteka i wiele traderów z pewnością zacznie realizować zyski i niektóre nawet zaczną zajmować pozycję krótkie. Pamiętajmy o tym, że korelacja nie oznacza implikacji  czyli jeśli według naszej analizy cena na parze walutowej EURUSD będzie rosnąc to nie oznacza, że na parze walutowej GBPUSD również powinna.  Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi H4.

GBPUSD – H4

GBPUSDH4
Na wykresie H4 widzimy ważną strefę wsparcia, na test którego prawdopodobnie wiele byków czeka. Z perspektywy wykresu H4 również możemy zobaczyć zwiększoną aktywność niedźwiedzi. Nie należy jednak zajmować pozycję krótkie, których celem będzie strefa wsparcia ponieważ ruchy korekcyjne są nerwowe i charakteryzują się występowaniem nieprzyjemnych knotów. Jeśli cena dotrze do strefy wsparcia pozycję można zając w 2 sposoby:

1) Czekając z limitem w połowie strefy

2) Czekając na sygnał świecowy w połowie strefy

Niżej jest tabela korelacji między parami walutowymi. Jeśli wystąpi sytuacją kiedy na dwoch parach walutowych zostanie otwarta pozycja to nalęzy niezwłocznie zamknąć jedną z nich.

korelacja


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here