Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


EURUSD – 1W

EURUSD1W

EURUSD – na wykresie kontekstowym widzimy trend spadkowy. Cena porusza się w sekwencji coraz niższych dołków oraz szczytów (ostatnie dwa impulsy wzrostowe wyglądają na korektę ABC (nie należy sugerować się nimi i na ich podstawie podejmować długoterminowe decyzje inwestycyjne, które będą nie zgodne z trendem), przez większość czasu znajduje się poniżej średnich, widzimy charakterystyczne trendowi silne świecy spadkowe oraz bez problemu możemy odróżnić impulsy od korekt. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu, w tym przypadku D1.

EURUSD – D1
EURUSD1D
Na wykresie tradingowym bez problemu możemy zauważyć nie przypadkową strefę, która kilkakrotnie była testowana od góry, po czym została przelamana i obecnie jest strefą oporu. Warto zwrócić uwagę na świece, która powstała w trakcie testu strefy. Jest to Pin Bar, który odrzuca wyższe poziomy cenowe. Proszę zwrócić uwagę na to, że świeca powstała przy rosnącym momentum, rozmiarowo, świeca pokrywa prawie całą dzienną wielkość wskaźnika ATR, zamknięcie świecy jest poniżej otwarcia to świadczy o tym, że formacja jest dobrej jakości. Można ją rozegrać na kilka sposobów.

1) Otworzyć pozycję po cenie bieżącej.

2) Ustawić zlecenie oczekujące w połowie świecy. (Takie rozwiązanie da nam możliwość zajęcia pozycji z lepszym stosunkiem zysku do ryzyka).

3) Otworzyć zlecenie oczekujące poniżej minimum świecy. (W tym przypadku jest gorszy stosunek zysku do ryzyka ale to niweluje możliwość zamknięcia zlecenie z stratą, jeśli impuls wzrostowy będzie kontynuowany.)

Jeśli jesteśmy bardziej agresywnymi traderami możemy ustawić poziom stop lossa powyżej formacji (w tym przypadku nasza pozycja będzie większa) cel takiej pozycji to stosunek zysku do ryzyka 3:1. Bardziej bezpieczny poziom ustawienia stop lossa będzie powyżej strefy lub z połowy wielkości wskaźnika ATR (w tym przypadku nasza pozycja będzie mniejsza), rozsądny poziom realizacji zysku byłby przy stosunku zysku do ryzyka 2:1. Dla traderów długoterminowych rozsądny poziom stop lossa będzie powyżej ostatniego niższego szczytu (okolice 1.15), przy takiej odległości stop lossa można  czekać na realizacje zysku nawet w okolicach 1.00.


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. “Proszę zwrócić uwagę na to, że świeca powstała przy rosnącym momentum, rozmiarowo, świeca pokrywa prawie całą dzienną wielkość wskaźnika ATR, zamknięcie świecy jest poniżej otwarcia to świadczy o tym, że formacja jest dobrej jakości. ”

    Można jaśniej?? O co chodzi z tym ATR, bo wydaje się to być ciekawe. Można o link do artykułu o tym??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here