Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


EURUSD – 1D

EURUSD1D
EURUSD – na wykresie kontekstowym widzimy, że realizuję się scenariusz, który został opisany w poprzedniej analizie. Na wykresie również zostały zaznaczone wszystkie korekty overbalance. Zaznaczone obszary pokazują przybliżoną wielkość i rodzaje korekt. Wszystkie powtarzające się układy korekcyjne zostały zaznaczone innymi kolorami. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

EURUSD – H4

EURUSDH4
Na H4 mamy wyraźne przebicie strefy wsparcia, która wcześniej byłą kilkakrotnie testowana. Takich układów szukamy. Następnym krokiem jest zmierzenie naszej strefy, dzielimy uzyskaną wartość na 2 i ustalamy miejsce wejścia zlecenia limit. Następnie szukamy konfluencję na wykresie. W tym przypadku bez problemu możemy zauważyć, że miejsce do wejścia w pozycję pokrywa się ze zniesieniem 38,2% FIBO (mierzymy ostatni impuls), możemy również zauważyć, że miejsce pokrywa się z zakończeniem jednej z dwóch zasięgów korekty overbalance. Kolejnym krokiem jest ustalenie poziomu S/L i T/P(z dziennego wskaźnika ATR). Jednak to nie jest koniec naszej pracy ponieważ musimy wejść do kalkulatora pozycji i ustalić wielkość zajmowanej pozycji oraz ryzyko na transakcje(kalkulator pozycji można ściągnąć bezpłatnie w naszej strefie eLearn). Po wymienionych czynnościach można ustalić zlecenie oraz dalej obserwować przebieg wydarzeń szukając okazji do zwiększenia pozycji po pojawieniu się sygnału Price Action.


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here