Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu. Szkolenie jest dostępne za darmo w naszej strefie eLearn.


EURNZD – 1D

EURNZD
AUDNZD – na wykresie dziennym widzimy trend spadkowy. Po prawej stronie wykresu widzimy silny impuls oraz chwilowe zatrzymanie kursu na obecnych poziomach. Przyjrzyjmy się bliżej.

EURNZD – H4

EURNZDh4
Wykres H4 to raj dla tradera. Warto zwrócić uwagę jak technicznie chodzi cena. Możemy bez problemu zaznaczyć kanał spadkowy, który wielokrotnie można było wykorzystać, górna krawędź tego kanału jest również linią trendu. Na wykresie wyżej zaznaczone również korekty overbalance, które wielokrotnie kończyły korekty. Na daną chwile jest dwa scenariusze do rozegrania:
1) Jeśli cena przetestuje opór wchodzimy z limitem i po potwierdzeniu zwiększamy pozycję.
2) Jeśli wsparcie zostanie przebite i wystąpi korekta, która doprowadzi do jego testu. Idealnie będzie jeśli poziom będzie się pokrywać z linią trendu oraz z zasięgiem korekty overbalance.
Pamiętajmy również o zarządzaniu ryzykiem związanym z systemem. Maksymalnie na pierwsze wejście ryzyko 1% kapitału.

Herosi Rynku Kapitałowego – zagłosuj na Marcina Wenusa w konkursie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here