Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu. Szkolenie jest dostępne za darmo w naszej strefie eLearn.


EURNZD – 1D

EURNZD
EURNZD – na wykresie dziennym widzimy trend spadkowy. O tym świadczy pochylenie średnich, silne świece spadkowe(marubozu), które są charakterystyczne w trendach. Możemy również bez problemy odróżnić impulsy od korekt. Prawdopodobnie ostatni impuls wzrostowy, był ruchem korekcyjnym, po tym jak cena ustaliła nowe dołki w trendzie spadkowym. Proszę zwrócić uwagę na to, że cena dotarła do okolić średnich. Jest to sygnał ostrzegawczy dla byków oraz miejsce w którym niektóre niedźwiedzi będą rozważać pozycje krótkie. Zobaczmy co się dzieje na wykresie tradingowym, czyli H4.

EURNZD – H4

EURNZDH4
Na wykresie możemy bez problemu zauważyć ważną strefę, którą najpierw rynek testował kilkokrotnie od góry, następnie od dołu. Warto zwrócić uwagę na to, że jeśli ktoś realizował agresywny scenariusz systemu z wejściem w połowie zaznaczonej strefy, nie czekając na sygnał to został wyrzucony z rynku przez stop loss, który powinien był być ustawiony z połowy dziennego wskaźnika ATR. Jeśli przyjrzymy się bliżej wykresowi to możemy zauważyć formację kapitulacji popytu, którą wskazuje na to, że przebicie oporu jest fałszywe i prawdopodobnie korekta się skończyła. Na wykresie niżej możemy również zauważyć kolejną konfluencję, która przemawia za otwarciem pozycji zgodnej z trendem.
EURNZD1Dtr
Na wykresie dziennym widzimy, że cena osiągnęła cały zasięg korekty overbalance oraz utworzyła się świeca Pin Bar w okolicach średnich.

Taki sygnał możemy rozegrać w 3 sposoby:

1) Otworzyć pozycję po cenie bieżącej.

2) Ustawić zlecenie oczekujące w połowie świecy. (Takie rozwiązanie da nam możliwość zajęcia pozycji z lepszym stosunkiem zysku do ryzyka).

3) Otworzyć zlecenie oczekujące poniżej minimum świecy. (W tym przypadku jest gorszy stosunek zysku do ryzyka ale to niweluje możliwość zamknięcia zlecenie z stratą, jeśli impuls wzrostowy będzie kontynuowany.)


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here