Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu. Szkolenie jest dostępne za darmo w naszej strefie eLearn.


EURNZD – 1W

EURNZD1W
EURNZD – Na wykresie tygodniowym widzimy silny impuls spadkowy. Świeca z ubiegłego tygodnia to Inside Bar. Cena obecnie testuje 38,2% zniesienia FIBO tej świecy. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi.

EURNZD – 1D

EURNZD
Na wykresie dziennym widzimy bardzo interesującą sytuację. Widzimy, że cena obecnie testuje kanał spadkowy, górna krawędź którego jest również linią trendu. Jeśli zmierzymy ostatni impuls to bez problemu zauważymy, że obecne poziomy cen znajdują się na zniesieniu 50% fibo oraz ruch korekcyjny wypełnił zasięg korekty overbalance. Wszystko wskazuję na słuszność otwarcia pozycji, krótkiej. Jedynym minusem takiej pozycję może być silna świeca popytowa, która może wskazywać na przełamanie strefy oporu (na daną chwile dzienna świeca jeszcze jest otwarta). Jeśli w tym miejscu powstanie sygnał sprzedaży to obecny poziomy cenowe będą dobrym miejscem na zajęcie pozycji krótkiej. Przypomnijmy tylko, że przy zajęciu jakiejkolwiek pozycji należy pamiętać o zarządzaniu ryzykiem oraz o sprawdzeniu tabeli korelacji.

Herosi Rynku Kapitałowego – zagłosuj na Marcina Wenusa w konkursie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here