Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


EURJPY – 1D

EURJPYD
EURJPY – na wykresie dziennym widzimy świeży trend spadkowy. Pokazują nam to średnie oraz sekwencja niższych dołków i szczytów. Cena bez problemu pokonała ważne długoterminowe wsparcie (w okolicach 1.34-1.36) oraz świece spadkowe to marubozu to wszystko świadczy o sile trendu. Obecnie widzimy jak po silnym impulsie została pokonana kolejna strefa wsparcia. Może to być prawdziwa okazja do dołączenia się do trendu. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

EURJPY – H4

EURJPYH4
Na wykresie H4 widzimy zaznaczoną strefe, która cena testowała trzykrotnie i w końcu silnym impulsem ona została przełamana. Jeśli będziemy świadkami korekty wzrostowej to dobrym miejscem do zajęcia pozycji będzie połowa wyznaczonej strefy. W tych okolicach znajduje się również 61,8% FIBO, oraz (w załeżności od korekty) okolice linie trendu.
EURJPYH4poz
Następnym krokiem jest zmierzenie naszej strefy, dzielimy uzyskaną wartość na 2 i ustalamy miejsce wejścia zlecenia limit. Następnie ustalamy poziom S/L i T/P(z dziennego wskaźnika ATR). Jednak to nie jest koniec naszej pracy ponieważ musimy wejść do kalkulatora pozycji i ustalić wielkość zajmowanej pozycji oraz ryzyko na transakcje(kalkulator pozycji można ściągnąć bezpłatnie w naszej strefie eLearn). Po wymienionych czynnościach można ustalić zlecenie oraz dalej obserwować przebieg wydarzeń szukając okazji do zwiększenia pozycji po pojawieniu się sygnału Price Action.


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Witam Pana,

    W naszej strefie elear jest udostępnione nagranie szkolenia Trading Po Pracy. Proszę znaleźć część gdzie jest pokazany kalkulator pozycji. Tam wszystko jest wytłumaczone.
    Polecam również zapoznać się z kompletnym szkoleniem, które trwa ponad 8 godzin.

    Pozdrawiam

  2. Jak korzystać z tego kalkulatora? Dobrze byt bylo gdyby ktoś pokazał. Bo ja wprowadziłem dane ale nic się niedzieje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here