Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


EURJPY – 1W

EURJPY
EURJPY – na wykresie tygodniowym widzimy świeży trend spadkowy. W ostatniej historii cena regularnie ustala nowe niższe dołki oraz szczyty, impulsy składają się z silnych świec marubozu, które pokazują przewagę niedźwiedzi. Bez problemu możemy zidentyfikować korekty na wykresie. Dodatkowym czynnikiem przemawiającym za niedźwiedziami to średnie, które nabierają coraz bardziej spadkowy kształt. Prawdopodobnie obecnie widzimy korektę nie regularną, która ustaliła wyższe szczyty. Jeśli przejrzymy się wykresowi niżej możemy zauważyć silną strefę oporu, która była wielokrotnie testowana.
EURJPY1W
Warto zwrócić uwagę na to, że strefa była przebita w ostatniej historii i po teście jej od dołu cena ustaliła nowe dołki. Ten fakt sprawia, że miejcie jest wartym naszej uwagi.  Z perspektywy tygodniowej możemy zauważyć, że zamknięcie ostatniej świecy tygodniowej jest w okolicach otwarcia. Jest to świeca doji, której przesłanie jest bardziej spadkowe, o tym podpowiadają nam poziomy zamknięcia i fakt, że po tak silnym impulsie poziomy cenowe osiągnęły punkt równowagi. Przyjrzyjmy się wykresowi tradingowemu, czyli D1.

EURJPY – D1

EURJPY1D
Na wykresie dziennym, po lewej stronie widzimy sygnał sprzedaży, po którym cena początkowo wybiła się poniżej strefy i następnie ją ponownie przetestowała.  Warto zwrócić uwagę na to, że po teście górnej krawędzi strefy świeca dzienna zamknęła się spadkowo oraz widzimy impuls który się zwiększa. Już trzecia dzienna świeca na wykresie ustała nowe niższe minima oraz niższe maxima, to świadczy o tym, że na niższych interwalach cena powróciła do trendu spadkowego.  WIdzimy, że cena zachowuje się technicznie i możemy spróbować to wykorzystać. Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzecz którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here