Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


EURJPY – 1W

EURJPY1w
EURJPY – na wykresie tygodniowym widzimy świeży trend spadkowy. W ostatniej historii cena regularnie ustala nowe niższe dołki oraz szczyty, impulsy składają się z silnych świec marubozu, które pokazują przewagę niedźwiedzi. Bez problemu możemy zidentyfikować korekty na wykresie. Dodatkowym czynnikiem przemawiającym za niedźwiedziami to średnie, które nabierają coraz bardziej spadkowy kształt. Prawdopodobnie obecnie widzimy korektę nie regularną, która ustaliła wyższe szczyty. Jeśli przejrzymy się wykresowi niżej możemy zauważyć silną strefę oporu, która była wielokrotnie testowana.
EURJPY1w1
Warto zwrócić uwagę na to, że strefa była przebita w ostatniej historii i po teście jej od dołu cena ustaliła nowe dołki. Ten fakt sprawia, że miejcie jest wartym naszej uwagi. Przyjrzyjmy się wykresowi tradingowemu, czyli D1.

EURJPY – D1

EURJPY1d
Na wykresie dziennym widzimy sygnał sprzedaży. Część traderów pewnie już dołączyła do ruchu spadkowego w połowie strefy i po zamknięciu dzisiejszej świecy(jeśli świeca się zamknie na poziomach niższych od otwarcia poprzedniej świecy) rozważy zwiększenie obecnej pozycji. Na wykresie pojawi się formacja objęcia bessy. Nie będzie to objecie engulfingiem ale będzie to dobrej jakości formacja na podstawie której można rozważyć otwarcie lub zwiększenie pozycji. Rozsądny poziom stop lossa znajdowałby się powyżej strefy. Take profit to stosunek zysku do ryzyka 2:1. Jeśli patern okaże się skuteczny istnieje duże prawdopodobieństwo, że przed spadkami cena przetestuje zniesienie 38,2% dzisiejszej świecy. Można to wykorzystać na swoją korzyść u ustawić zlecenie oczekujące przy tym zniesieniu to zwiększy naszą pozycję przy takim samym poziomie ryzyka. Na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzecz którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Niżej jest tabela korelacji wykresu tygodniowego dla osób, które mają otwarte pozycje na parze walutowej EURUSD.
korelacja

Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here