Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


EURGBP – 1D

EURGBP
EURGBP – widzimy silny trend spadkowy oraz korektę, która obecnie się tworzy. Na pierwszy rzut oka możemy zauważyć, że cena dotarła do średnich jednak nic więcej z tej perspektywy nie widzimy. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi.

EURGBP – H4

EURGBPH4
Na wykresie H4 widzimy dosyć ciekawą strefę, która spełnia wszystkie warunki systemu do zajęcia pozycji. Warto sprawdzić czy mamy również jakąś konfluencję w tym miejscu. Tutaj mamy do czynienia z odwrotną sytuacją ponieważ ciężko jest coś znaleźć na tym interwale czasowym. Lepszą widoczność uzyskamy na wykresie dziennym, który jest niżej.
EURGBPH1D
Tutaj pomimo średnich możemy zmierzyć ostatni impuls spadkowy i zobaczyć, że miejsce jest w pobliżu 38,2% zniesienia FIBO oraz zasięgu korekty overbalance. Jeśli decydujemy się na pozycję krótką w tym miejscu to musimy ustałić stop lossa w odłeglości połowy dziennego wskaznika ATR oraz wyliczyć wielkość pozycji za pomocą kalkulatora pozycji, który znajduje się w naszej strefie eLearn.

P.S. Proszę zwrócić uwagę na to, że cena na innych instrumentach walutowych (których analizowaliśmy) zbliża się do poziomów aktywacji zleceń. Nie zapominajmy o sprawdzeniu tabeli korelacji, żeby nie mieć otwartych dwie pozycji mocno ze sobą skorelowanych.


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here