Naga Marketstrading po pracyWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie. W dzisiejszym przeglądzie zwracamy uwagę na parę walutową EURGBP. Obecnie widzimy, że trend nabiera tempa możemy wkrótce szukać okazji do zajęcia pozycji.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4 (polecamy sprawdzić spready u brokera FxPro).


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


EURGBP – D1

EURGBP

EURGBP – na wykresie dziennym możemy zauważyć trend wzrostowy. Bez problemu możemy zidentyfikować coraz wyższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów i widzimy, że średnie mają odpowiedni kształt, który sugeruje nam otwarcie pozycji długich. Możemy bez problemu zauważyć, że klasyczne korekny na wykresie mają od 1 do 3 świec spadkowych. Obecnie widzimy zwiększoną częstotliwośc świec spadkowych i do może sugerować powstanie większej korekty. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

EURGBP – H4

EURGBPh4

Na wykresie tradingowym widzimy, że cena przetestowała zaznaczoną na wykresie strefę ale nie widzieliśmy ani testu dolnej krawędzi strefy ani cenę nie ustaliła nowego szczytu na wykresie. To daje nam sygnał ostrzegawczy dla tej strefy i rozsądnym będzie zignorowania jej przy następnym teście. Możemy zwrócić swoją uwagę na strefę, która znajduje się niżej. Po aktualizacji systemu wiemy, że najbardziej prawdopodobny scenariusz, który może dać nam zarobić to zajęcie pozycji pod czas testu dolnej krawędzi strefy, niestety tym razem to się nie sprawdziło. Ostatnia strefa jest nadal atrakcyjna do zajęcia pozycji długich. Konfluencją dla tej strefy może być mała baza, po której zobaczyliśmy ostatnią serie wzrostów. Agresywny scenariusz zakłada otwarcie pozycji po teście dolnej krawędzi strefy, jeśli na wykresie będzie konfluencja. Konserwatywny scenariusz zakłada zajęcie pozycji po sygnale świecowym (polecamy użyć kwotowania u brokera FxPro). Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.

Wkrótce pojawią się aktualizację systemu. Zapraszamy naszych czytelników do śledzenia analiz Trading Po Pracy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here