Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


EURGBP – 1W

EURGBP

EURGBP – na wykresie kontekstowym widzimy trend spadkowy. Cena porusza się w sekwencji coraz niższych dołków oraz szczytów, przez większość czasu znajduje się poniżej średnich, widzimy charakterystyczne trendowi silne świecy spadkowe oraz bez problemu możemy odróżnić impulsy od korekt. Ostatnie wzrosty na wykresie tygodniowym mogą być zagrożeniem dla trendu spadkowego. Proszę zwrócić uwagę na to, że po każdym ruchu spadkowym pojawiały się silne wzrostowe marubozu. Ważnym jest również fakt, że dołki są płytsze. Należy być bardzo ostrożnym przy zajmowaniu pozycji krótkich. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu, w tym przypadku D1.

EURGBP – D1
EURGBP1D
Na wykresie tradingowym bez problemu możemy zauważyć nie przypadkową strefę, która była testowana od góry, po czym została przełamana i obecnie jest strefą oporu. Widzimy, że po ostatnim teście niedźwiedzi nie mieli siły pokonać wstęgę średnich z wykresu dziennego. Cały układ wygłąda na korektę ABC. Wszystko to może sugerować większy ruch wzrostowy. Jeśli ktoś ma przekonanie, że strefa nadal jest silna to przed zajęciem pozycji należy zaczekać na silny sygnał świecowy (polecamy użyć kwotowania u brokera FxPro). Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here