Naga Marketstrading po pracyWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie. W dzisiejszym przeglądzie zwracamy uwagę na parę walutową EURGBP. Obecnie widzimy, że trend nabiera tempa możemy wkrótce szukać okazji do zajęcia pozycji.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4 (polecamy sprawdzić spready u brokera FxPro).


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


EURGBP – D1

eurgbp

EURGBP – na wykresie dziennym możemy zauważyć trend wzrostowy. Bez problemu możemy zidentyfikować coraz wyższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów i widzimy, że średnie mają odpowiedni kształt, który sugeruje nam otwarcie pozycji długich. Obecnie widzimy, że cena testuję ostatni szczyt. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

EURGBP – H4

eurgbph4

Na wykresie tradingowym widzimy, że cena po tym jak zrealizowała zasięg korekty overbalance testuję strefę oporu. Jeszcze nie widzieliśmy nowego szczytu i przelamania strefy. Należy być ostrożnym z zajmowaniem pozycji w tym miejscu. Dobrym miejscem na zajęcia pozycji długiej to strefa wsparcia, będziemy próbować ją wykorzystać w przyszłości, jeśli będzie ona w ramach trendu wzrostowego. Obecnie cena znajduje się w ważnym miejscu i jeśli zobaczymy przełamanie strefy oporu a następnie test dolnej krawędzi tej strefy to można będzie zastanowić się nad otwarciem pozycji długiej. Agresywny scenariusz zakłada otwarcie pozycji pod czas testu dolnej krawędzi strefy. Konserwatywny scenariusz zakłada zajęcie pozycji po sygnale świecowym (polecamy użyć kwotowania u brokera FxPro). Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here