Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie. W dzisiejszym przeglądzie zwracamy uwagę na parę walutową EURGBP.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4 (polecamy sprawdzić spready u brokera FxPro).


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


EURGBP – D1

EURGBP

EURGBP – na wykresie dziennym możemy zauważyć, że po tym jak zidentyfikowaliśmy trend wzrostowy. Pojawił się silny impuls spadkowy. Widzimy czwartkową silną świece marubozu, która pokazuję bezwarunkową przewagę niedźwiedzi na wykresie. Następnego dnia cena ustaliła nowy niższy minimum. W takiej sytuacji najlepszą decyzją będzie czekanie na klarowną sytuację na wykresie i dopiero później szukać okazji do zajęcia pozycji zgodnej z trendem. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

EURGBP – H4

EURGBPH4

Na wykresie tradingowym widzimy, że po sygnale objęcia cena zrobiłą RR 1:1 i następnie mieliśmy silną kompresję ceny –  bazę (polecamy użyć kwotowania u brokera FxPro). Po pojawieniu się takiej bazy zawsze jest dwa scenariusze dalszego rozwoju sytuacji: wybicie – impuls w kierunku wybicia, fałszywe wybicie – impuls w przeciwnym  kierunku. Obecnie widzimy chwilowe nie zdecydowanie na parze walutowej i formację następnej bazy. Po takim impulsie jest większe prawdopodobieństwo, że będzie on kontynuowany. Jeśli ktoś planuję zajęcie pozycji krótkiej to poziomy powyżej świecy z najwyższymi extremami będzie rozsądnym miejscem dla zajęcia takiej pozycji. Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here