Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie. W dzisiejszym przeglądzie zwracamy uwagę na parę walutową EURGBP.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4 (polecamy sprawdzić spready u brokera FxPro).


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


EURGBP – D1EURGBP

EURGBP – na wykresie dziennym możemy zauważyć trend spadkowy. Bez problemu możemy zidentyfikować coraz niższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów i widzimy, że średnie mają odpowiedni kształt, który sugeruje nam otwarcie pozycji krótkich. Widzimy, że cena ustaliła dziś kolejny niższy dołek. Możemy również zauważyć, że korekty są płytkie i nie trwają dłużej niż 2 dni. Warunki dla tradingu tej pary walutowej są niemal idealne. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

EURGBP – H4

EURGBPh4

Na wykresie widzimy, że cena zrealizowała scenariusz, który opisaliśmy w poprzedniej analizie. Cena dwukrotnie pozwoliła zarobić agresywnym traderom. Strefa oporu pokazuję coraz większą silę i nadal jest dobrym miejscem na zajęcie pozycji. Jeśli cena po raz kolejny przetestuję strefę oporu to do konfluencji dołączy zasięg korekty overbalance. Na daną chwilę konfluencją dla strefy jest baza i linia trendu. Istnieje również możliwość rozegrania strefy według konserwatywnego scenariusza. Konserwatywny scenariusz zakłada zajęcie pozycji po sygnale świecowym (polecamy użyć kwotowania u brokera FxPro). Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here