Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


EURGBP – 1W

EURGBP
EURGBP – na wykresie kontekstowym widzimy trend spadkowy. Cena porusza się w sekwencji coraz niższych dołków oraz szczytów, przez większość czasu znajduje się poniżej średnich, widzimy charakterystyczne trendowi silne świecy spadkowe oraz bez problemu możemy odróżnić impulsy od korekt. Obecnie na wykresie widzimy korektę. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu, w tym przypadku D1.

EURGBP – D1
EURGBP1D
Na wykresie tradingowym bez problemu możemy zauważyć nie przypadkową strefę, która była testowana od góry, po czym została przełamana i obecnie jest strefą oporu. Widzimy, że pod czas ostatniego impulsu cena przetestowała środek strefy, który pokrywa się ze wstęgą średnich z wykresu tygodniowego. Obecnie poziomy cenowe nie są dobre do zajęcia pozycji krótkich ponieważ byłaby ona nie zgodna z systemem. Dla zajęcia pozycji należy poczekać na ponowny test strefy albo na świecowy sygnał Price Action (polecamy użyć kwotowania u brokera FxPro). Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here