Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


EURGBP – 1D

EURGBP
EURGBP – na wykresie kontekstowym widzimy trend spadkowy. Cena porusza się w sekwencji coraz niższych dołków oraz szczytów, przez większość czasu znajduje się poniżej średnich, widzimy charakterystyczne trendowi silne świecy spadkowe oraz bez problemu możemy odróżnić impulsy od korekt. Obecnie na wykresie widzimy korektę, do strefy oporu. Sytuacja fundamentalna dla tych walut również potwierdza trend spadkowy. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

EURGBP – H4
EURGBPH4
Na wykresie tradingowym bez problemu możemy zauważyć nie przypadkową strefę, która kilkakrotnie była testowana od góry, po czym została przełamana i obecnie jest strefą oporu. Pisaliśmy o strefie w poprzedniej analizie pary walutowej. Widzimy, że przetestowała strefę po czym powstały dwa sygnały świecowe do zajęcia pozycji krótkich. Na wykresie obecne również ciekawe konfluencję takie jak: zasięg korekty ABC , baza po lewej stronie wykresu i wstęga średnich z wykresu dziennego. Obecnie poziomy cenowe są dobre do zajęcia pozycji krótkich z poziomem stop lossa powyżej pierwszego sygnału świecowego. Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here