Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu. Szkolenie jest dostępne za darmo w naszej strefie eLearn.


EURGBP – 1W

EURGBP
EURGBP – na wykresie tygodniowym na tej parze walutowej jest obecnie trend spadkowy. Nie jest ciężko go zidentyfikować ponieważ widzimy regularną sekwencje coraz niższych dołków i szczytów, średnie są nachylone do dołu oraz spadające świece zamykają się pobliżu swoich minimum. Bez problemu możemy rozróżnić ruch trendowy od korekty.
EURGBP1W
Wykres wyżej świetnie się nadaje na wykres kontekstowy, czyli na taki gdzie możemy decydujemy w jakim kierunku będzie nasza pozycja. W tym przypadku jest to zdecydowana pozycja krótka. Z tej perspektywy również możemy zauważyć nie przypadkowe miejsce w którym zajęcie pozycji krótkiej. Proszę zwrócić uwagę na zaznaczoną strefę wsparcia, która się pokrywa z średnimi ruchomymi, które rynek akceptuje oraz z linia trendu, która była kilkokrotnie testowana. Jeśli cena będzie testować to miejsce to będzie to okazją do zajęcia pierwszej pozycji krótkiej w połowie strefy, jeśli na wykresie dziennym powstanie sygnał sprzedaży to będzie okazją do zwiększenia pozycji. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

EURGBP – 1D

EURGBP1D
Cena na wykresie dziennym porusza się w konsolidacji między strefą wsparcia i oporu. Widzimy, że średnie się wypłaszaczyły i ten wykres nie może już służyć jako wykres kontekstowy. Należy obserwować zachowanie ceny na tym wykresie jeśli będzie ona znajdować się w strefie oporu w okolicach 0.770-0.783.

Odbierz 50 USD na konto od ACFX bez depozytu


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here