Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


AUDUSD – 1D

AUDUSD
AUDUSD – na wykresie wyżej można zauważyć silny trend spadkowy. Widzimy jak cena ustała nowe niższe dołki i szczyty. Bez problemu odróżniamy impulsy od korekty. Cena również akceptuje nasze średnie. Na wykresie wyżej zaznaczone dwie strefy. Strefa zaznaczona wyżej(oporu) była dobrym miejscem do zajęcia pozycji po pierwszym przebiciu. Następnie cena przetestowała poziom ponownie i nie ustaliła nowych dołków, jest to dla nas scenariusz ostrzegawczy i nie możemy więcej rozważać ten poziom dla wejścia w pozycję (zaznaczony przykład czerwoną strzałką).  Niżej widzimy strefę wsparcia, która się utworzyła. Cena kilkakrotnie ją przetestowała i miejsce może być interesujące dla zajęcia pozycji po spełnieniu kilku warunków. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu, czyli H4.

AUDUSD – H4

AUDUSDH4
Na H4 możemy bez problemu zauważyć formacje RGRa lub trójkąta które zapowiada zakończenie korekty. Na wykresie wyżej widać, że linie szyji formacji zostały wyrażnie przebite i obecnie cena testuje poziom oporu (przebite wsparcie). Te formacje zwiększają prawdopodobieństwo dalszych spadków, jednak nie są sygnałami zgodnymi z naszym systemem inwestycyjnym, więc ignorujemy je. Nie należy jednak przestawać obserwować zachowanie ceny na tej parze walutowej. Poniżej znajduje się wstępny scenariusz ruchu ceny po którym zaczniemy przyglądać się okazjom inwestycyjnym na tym instrumencie finansowym.
AUDUSDH4scen
Jeśli zaznaczona strefa zostanie przebita silnym impulsem spadkowym po którym nastąpi powrót do strefy to będzie dobrym miejscem do dalszej analizy, poszukiwania konfluencji oraz do rozważenia zajęcia pozycji.


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Świetne miejsce do zajęcia pozycji. Niestety u mnie pierwsze wejście limitem się nie udało, ale drugie nadrobiło z nawiązką. 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here