Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. W dzisiejszym przeglądzie zwracamy uwagę na główną pare walutową AUDUSD i przedstawimy okoliczności jakie muszą nastąpić, żeby zając pozycję na rynku.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


AUDUSD – 1D

AUDUSD
AUDUSD – na wykresie dziennym możemy zauważyć trend spadkowy. Bez problemu możemy zidentyfikować coraz niższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów i widzimy, że średnie mają odpowiedni kształt, który sugeruje nam otwarcie pozycji krótkich. Widzimy, że cena robi ruch korekcyjny. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że cena przetestuje wstęgę średnich. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

AUDUSD – H4

AUDUSDh4

Na wykresie tradingowym widzimy, że cena robi większą korektę. Obecnie cena znajduję się w ważnej strefie oporu, która jest dobrym miejscem na zajęcie pozycji. Agresywny scenariusz zakłada ustawienia zlecenia oczekującego w połowie strefy ale w tym przypadku należy być ostrożnym, ponieważ istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że cena przetestuje wstęgę średnich. Konfluencjami na wykresie są dwie bazy (zaznaczone na wykresie wyżej). Konserwatywny scenariusz przewiduje zajęcie pozycji po sygnale świecowym (polecamy użyć kwotowania u brokera FxPro). Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here