Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. W dzisiejszym przeglądzie zwracamy uwagę na główną pare walutową AUDUSD i przedstawimy okoliczności jakie muszą nastąpić, żeby zając pozycję na rynku.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


AUDUSD – 1D

AUDUSD1D
AUDUSD – na wykresie dziennym bez problemu możemy zauważyć trend spadkowy. Bez problemu możemy zidentyfikować coraz niższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów i widzimy, że średnie mają odpowiedni kształt, który sugeruje nam otwarcie pozycji krótkich. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

AUDUSD – H4

AUDUSDH4

Na wykresie tradingowym widzimy, że cena znajduje się pomiędzy dwoma ważnymi strefami. Górna strefa już raz się sprawdziła i cena po jej teście ustaliła nowy dołek. Obecnie czekamy na rozstrzygnięcie zaistniałej sytuacji na wykresie. Możemy rozegrać 2 scenariuszy. Pierwszy bardziej agresywny zakłada ustawienia zlecenia oczekującego w połowie Pin Bara, który po raz drugi przetestował strefę. Drugi scenariusz jest taki, że czekamy na przebicie dolnej strefy i dopiero później pod czas testu zajmujemy pozycje zgodną z trendem spadkowym w połowie strefy (konfluencję jaką już widzimy na wykresie to baza po lewej stronie po pierwszym przebiciu strefy. Konserwatywny scenariusz przewiduje zajęcie pozycji po sygnale świecowym. Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here