Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu. Szkolenie jest dostępne za darmo w naszej strefie eLearn.


AUDUSD – 1W

AUDUSD1W
AUDUSD – na wykresie tygodniowym widzimy trend spadkowy. Potwierdza to sekwencja coraz niższych dołków oraz szczytów. Bez problemu możemy odróżnić impulsy (składający się z silnych świec marubozu) od korekt, widzimy również średnie które cena akceptuje i przez większość czasu znajduję się poniżej. Powyższy wykres jest naszym wykresem kontekstowym, czyli takim na którym wyznaczamy kierunek transakcji. W tym przypadku pozycja krótka jest zgodna z trendem długoterminowym. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu, czyli D1.

AUDUSD – D1

AUDUSD1D
Na wykresie dziennym możemy bez problemu zauważyć strefę, która wcześniej pełniła funkcję wsparcia i po jednym przebiciu sprawdza się jako silny opór. Proszę zwrócić uwagę na to, że strefa była testowana kilkakrotnie jako opór i po każdym teście cena ustalała niższy dołek. Ten fakt świadczy o tym, że instytucję nie ignorują te poziomy cenowe i prawdopodobnie po kolejnym teście strefy będziemy świadkami kolejnego impulsu spadkowego.
AUDUSD1wfibo
Możemy również zauważyć konfluencję w okolicach strefy. Strefa się pokrywa z średnimi ruchomymi z wykresu tygodniowego, oraz 50% zniesienia FIBO ostatniego impulsu spadkowego. Bez wątpliwości miejsce jest wystarczającej jakości do zajęcia pierwszej pozycji w połowie strefy. W tym przypadku stop loss byłby ustawiony z połowy wielkośći tygodniowego wskaźnika ATR. Na pierwszym wejściu maksymalnie ryzykujemy 1% kapitału. Jeśli na wykresie dziennym utworzy się sygnał sprzedaży to możemy rozważyć podwojenie naszej pozycji.


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here