Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu. Szkolenie jest dostępne za darmo w naszej strefie eLearn.


AUDUSD – 1D

AUDUSD
AUDUSD – na wykresie kontekstowym, dziennym widzimy trend spadkowy. Sygnalizuje o tym struktura świec, położenie średnich ruchomych oraz sekwencja coraz niższych dołków oraz szczytów. Przyjrzyjmy się wykresowi tradingowemu.

AUDUSD – H4

AUDUSDH4
Wykres H4 wygląda na niegrywalną konsolidację. Możemy jednak zauważyć kilka dosyć ciekawych miejsc na wykresie, które sprawiają, że jest on atrakcyjny do obserwacji. Górna strefa zaznaczona wyżej to strefa, która była kilkukrotnie testowana od dołu i po każdym teście widzieliśmy niższy dołek w trendzie. Strefa niżej jest strefą, która zatrzymywała wielokrotnie dalsze spadki, widzimy aktywność byków pod czas testu strefy. Obecnie para walutowa nie jest grywalna jednak należy rozważyć kilka scenariuszy, które mogą się zrealizować oraz my możemy ich wykorzystać. Proszę zwrócić uwagę na wykres niżej.
AUDUSDH4sc
Jeśli cena zacznie się cofać i przetestuje po raz kolejny górną krawędź wykresu będziemy szukać konfluencji oraz zajmować pierwszą pozycję w środku zaznaczonej strefy. Jeśli będziemy świadkami przebicia dolnej strefy silnym impulsem to będzie to oznaka siły niedźwiedzi oraz dobrą okazją do zajęcia krótkiej pozycji w połowie dolnej strefy. W każdym przypadku jeśli pod czas realizacji wyżej wymienionych scenariuszy powstanie sygnał sprzedaży to będzie okazją do zwiększenia pozycji. Stop loss zakladamy na wysokości połowy dziennego ATR. Take profit powinien co najmniej dwukrotnie przewyższać ryzyko.

Odbierz 50 USD na konto od ACFX bez depozytu


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here