Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


AUDNZD – D1

AUDNZD
AUDNZD – na wykresie dziennym bez problemu możemy zauważyć trend wzrostowy. Bez problemu możemy zidentyfikować coraz wyższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów i widzimy, że średnie mają odpowiedni kształt, który sugeruje nam otwarcie pozycji długich. Cena znajduje się w ciekawym miejscu, obecnie testuję wstędze średnich. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

AUDNZD – H4

AUDNZDH4
Na wykresie tradingowym widzimy, że cena testuje silną strefę wsparcia. Możemy zauważyć również sygnały świecowe, które są zaznaczone czerwonymi strzałkami po prawej stronie oraz konfluencję na wykresie. Konfluencjami są średnie z wykresu dziennego, zasięg korekty ABC oraz baza, która jest zaznaczona po lewej stronie. Wygłąda na to, że mamy idealne warunki do zajęcia pozycji długiej na wykresie. Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.


USDJPY – 1W

USDJPY1W
USDJPY – na wykresie tygodniowym bez problemu możemy zauważyć trend wzrostowy. Gdyby nie powstawały luki weekendowe nie byłoby widać, również ucieczki do jena, przez sytuacje w Grecji o której głośno mówią wszystkie media i wprowadzają w panikę inwestorów. Obecny ruch ceny wygłąda na zwykłą korektę po silnych wzrostach. Na wykresie bez problemu możemy zidentyfikować coraz wyższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów i widzimy, że średnie mają odpowiedni kształt, który sugeruje nam otwarcie pozycji długich. Widzimy również, że cena ustaliła nowe maxima w trendzie i wygląda na to, że mamy do czynienia z korekta. Bardzo ważny poziom na wykresie to strefa wsparcia która byłą broniona przez kilka miesięcy. Widzimy, że pokrywa się ona z wstęgą średnich. Po teście wyżej wspomnianych poziomów na wykresie powstała bardzo silna świeca popytowa, która jest dobrym sygnalem kupna. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu, w tym przypadku D1.

USDJPY – D1

USDJPY1D

Na wykresie tradingowym widzimy, że cena przetestowała strefę oraz zrealizowała zasięg korekty ABC. Na wykresie realizuje się niemal idealny scenariusz jaki przewidywaliśmy. Dobrym miejscem na zajęcie pozycji długiej to test połowy świecy sygnalnej z wykresu tygodniowego. Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here