Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


USDCAD – 1W

USDCAD1W
USDCAD – na wykresie tygodniowym bez problemu możemy zauważyć trend wzrostowy. Bez problemu możemy zidentyfikować coraz wyższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów i widzimy, że średnie mają odpowiedni kształt, który sugeruje nam otwarcie pozycji długich. Obecny ruch ceny tak jak oczekiwaliśmy ustalił nowe maxima na wykresie. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu, w tym przypadku D1.

USDCAD – D1

USDCAD1D

Na wykresie tradingowym widzimy, że cena przełamała od domu silną strefy oporu. Scenariuszem do rozegrania strefy będzie test ceny od góry, środek naszej strefy będzie dobre do zajęcia pozycji zgodnej z trendem. Przed zajęciem pozycji należy poszukać konfluencji na wykresie, może to być zasięg korekty ABC, zniesienia FIBO, średnie oraz bazy. Konserwatywny scenariusz przewiduje zajęcie pozycji po sygnale świecowym. Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.

AUDNZD – D1

AUDNZD1d
AUDNZD – na wykresie dziennym bez problemu możemy zauważyć trend wzrostowy. Bez problemu możemy zidentyfikować coraz wyższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów i widzimy, że średnie mają odpowiedni kształt, który sugeruje nam otwarcie pozycji długich. Cena znajduje się w ciekawym miejscu, obecnie testuję wstędze średnich. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

AUDNZD – H4

AUDNZDh4
Na wykresie tradingowym widzimy, że tak jak oczekiwaliśmy po sygnałach i konfluencjach na wykresie, cena dała nam zarobić na pozycjach długich. Obecnie widzimy, że cena przebiła opór oraz po teście od góry powstał sygnał kupna. Przełamana strefa nie jest wysokiej jakości ponieważ była dwukrotnie przełamywana w ostatniej historii. Sygnał który powstał pod czas testu strefy od góry może nas sklonić do otwarcia pozycji długiej o niższym poziomie ryzyka. Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here