Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu. Szkolenie jest dostępne za darmo w naszej strefie eLearn.


AUDNZD – 1D

AUDNZD1D
AUDNZD – po teście ważnego oporu widzimy reakcje podaży. Niedźwiedzi zdecydowanie dominują na tej parze walutowej i ta sytuacja wskazuje na większe prawdopodobieństwo dalszych spadków. Jedyna rzecz, która może nas martwic to średnie, które się przeplatały ale to nie jest aż tak istotny czynnik do wyłączenia pary walutowej z tradingu. Jak widać jest to zdarzenie jednorazowe. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

AUDNZD – H4

AUDNZDH4
Obecnie para walutowa jest nie grywalna. Widzimy dolna strefę oporu, przebicie, której będzie nam sugerowało ustawienie zlecenia oczekującego w połowie strefie i czekać na sygnał sprzedaży jeśli cena będzie testować zaznaczona strefę.

EURJPY – 1D

EURJPY1D
EURJPY – na wykresie wyżej widzimy test ważnego oporu, który się pokrywa z linia trendu, srednimi oraz ważną strefe o, której pisaliśmy wcześnie. Niestety przez wzrost zmienności ustawione zlecenie skończyło się stop lossem – czerwona linia. Takie wydarzenie nie zniechęca nas do rozważania pozycji na tej parze walutowej. Przyjrzyjmy się bliżej.

EURJPY – H4

EURJPYH4
Obecnie atrakcyjne są dwa scenariusze:
1) Kolejny(bardziej techniczny) test górnego oporu, gdzie możemy szukać okazji sprzedaży.
2) Przebicie wsparcia oraz test go od dołu i w tej sytuacji w trakcie testu będziemy szukać okazji do zajęcia pozycji krótkiej.

NZDUSD – 1D

NZDUSD1D
Wykres wyżej przedstawia wykres tradingowy. Kontekstowy w tym przypadku jest wykres tygodniowy gdzie widzimy wyraźny trend i szukaliśmy miejsca do zajęcia pozycji (link do analizy). Warto obserwować parę walutowa w bliższym czasie i szukać okazji do zajęcia pozycji w trakcie testu strefy oporu, która jest zaznaczona na wykresie.

Herosi Rynku Kapitałowego – zagłosuj na Marcina Wenusa w konkursie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here