Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie. W dzisiejszym przeglądzie zwracamy uwagę na parę walutową AUDNZD.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4 (polecamy sprawdzić spready u brokera FxPro).


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


AUDNZD – D1

AUDNZD1D

AUDNZD – na wykresie dziennym możemy zauważyć trend spadkowy. Bez problemu możemy zidentyfikować coraz niższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów i widzimy, że średnie mają odpowiedni kształt, który sugeruje nam otwarcie pozycji krótkich. Po ustaleniu niższego dołka na wykresie śledziliśmy korektę, o której pisaliśmy w poprzedniej analizie. Obecnie widzimy, że korekta dotarła do wstęgi średnich. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

AUDNZD – H4

AUDNZDH4

Na wykresie tradingowym widzimy, że cena dotarła do poziomów o których pisaliśmy w poprzedniej analizie. Traderzy, który otwierali pozycję według agresywnego scenariusza mogą już przestawić swoje zlecenia na poziomy break even. Obecnie widzimy, że cena technicznie porusza się w trendzie spadkowym, możemy zauważyć również, że korekty są równi i można spróbować wykorzystywać metodę overbalance do zajęcia pozycji pod koniec korekty (polecamy sprawdzić promocję u brokera FxPro). Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here