Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to nowy dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


AUDNZD – 1W

AUDNZD1w
AUDNZD – na wykresie tygodniowym widzimy świeży trend spadkowy. W ostatniej historii cena regularnie ustala nowe niższe dołki oraz szczyty, impulsy składają się z silnych świec marubozu, które pokazują przewagę niedźwiedzi. Bez problemu możemy zidentyfikować korekty na wykresie. Dodatkowym czynnikiem przemawiającym za niedźwiedziami to średnie, które nabierają coraz bardziej spadkowy kształt. Prawdopodobnie obecnie widzimy korektę nie regularną, która ustaliła wyższe szczyty. Jeśli przejrzymy się wykresowi niżej możemy zauważyć silną strefę oporu, która była wielokrotnie testowana.
AUDNZD1w1
Warto zwrócić uwagę na to, że strefa była przebita w ostatniej historii i po teście jej od dołu cena ustaliła nowe dołki. Ten fakt sprawia, że miejcie jest wartym naszej uwagi. Przyjrzyjmy się wykresowi tradingowemu, czyli D1.

AUDNZD – D1

AUDNZD1D

Na wykresie dziennym widzimy sygnał sprzedaży, który powstał kilka dni temu. Możemy również zauważyć dzisiejszą świece, która wybiła maxima świecy sygnalnej. Traderzy, które miały ustawione zlecenia stop loss powyżej świecy zostały wyrzucone z rynku. To spowodowało dużą ilość otwieranych pozycji długich powyżej maximów świecy. Warto zwrócić uwagę na to, że prawdopodobnie byki również kupowali na poziomach powyżej. Na wykresie jednak nie widzimy żadnej większej reakcji, może to świadczyć o tym, że ktoś agresywnie zaczął sprzedawać na tych poziomach. Pozycja krótka zajmowana na obecnych poziomach z stop lossem powyżej naszej strefy wiąże się z bardzo dobrym stosunkiem zysku do ryzyka, który byłby w tym przypadku nawet 4:1. Warto również obserwować zamknięcie dzisiejszej świecy, jeśli będzie ono w okolicach poniżej połowy świecy to pokaże, że większość byków nie są przekonani do dalszych wzrostów i prawdopodobnie niedźwiedzi zaczną agresywnie otwierać pozycję krótkie. Jeśli mamy już otwarte pozycje na naszym koncie inwestycyjnym to należy sprawdzić tabele korelacji przed otwarciem kolejnej pozycji.


acfx logoAnalizy robione u brokera ACFX, który istnieje na rynku już ponad 7 lat i jest członkiem Atlas Group, jednego z największych konglomeratów w południowo-wschodniej Europie. Broker ma do wyboru ponad 150 instrumentów finansowych, Klienci mogą handlować korzystając z najlepszych spreadów na rynku zaczynających się już od 0 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here