Naga MarketsWitamy Państwa serdecznie. Trading Po Pracy to dział, celem którego jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie. W dzisiejszym przeglądzie zwracamy uwagę na parę walutową AUDJPY.


Trading Po Pracy jest to strategia opierająca się na Price Action, czyli analizie zachowania ceny. Będziemy szukać silnych trendów, w których charakterystyczne są mocne impulsy oraz płytkie korekty. Miejsce na wejścia w pozycję będą nieprzypadkowe, pokażą, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będą szukać momentu do wejścia. Takich miejsc będziemy szukać najpierw za pomocą wykresu kontekstowego, czyli 1D. Wykres tradingowy to wykres H4 (polecamy sprawdzić spready u brokera FxPro).


Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym opisem Systemu.


AUDJPY – D1

AUDJPY1D

AUDJPY – na wykresie dziennym możemy zauważyć trend spadkowy. Bez problemu możemy zidentyfikować coraz niższe dołki i szczyty, odróżniamy korekty od impulsów i widzimy, że średnie mają odpowiedni kształt, który sugeruje nam otwarcie pozycji krótkich. Widzimy, że cena ustaliła kolejne niższy dołek na wykresie. Następnie była korekta w okolice wstęgi średnich. Przyjrzyjmy się bliżej wykresowi tradingowemu.

AUDJPY – H4

AUDJPYH4

Na wykresie tradingowym widzimy, że cena przetestowała strefę oporu po czym aktywowały się niedźwiedzie. Traderzy, którzy czekali na tą strefę mogły zając pozycje w połowie strefy i zwiększyć ją po sygnale świecowym (w połowie Pin Bara). Obecnie widzimy, że cena dynamicznie ustala nowe dołki ale nie mamy żadnych dobrych stref w pobliżu do zajęcia pozycji. Jeśli cena przebije strefę wsparcia to dobrym miejscem na zajęcie pozycji będzie re-test strefy od dołu (polecamy sprawdzić promocję u brokera FxPro). Konserwatywny scenariusz przewiduje zajęcie pozycji po sygnale świecowym (polecamy użyć kwotowania u brokera FxPro). Należy pamiętać o MM, na taką transakcję nie należy ryzykować więcej 2% depozytu. Do wyliczenia wielkości pozycji należy skorzystać z kalkulatora pozycji, który znajduję się w naszej strefie eLearn. Bardzo ważną rzeczą którą należy sprawdzić to tabela korelacji z pozycjami, które mamy otwarte. Przypominamy o tym, że jeśli para walutowa jest skorelowana z jakąkolwiek z naszych otwartych pozycji na poziomie +0.7, -0.7, to nie należy otwierać pozycje na analizowanej parze walutowej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here