Naga MarketsMiesiąc temu opublikowałem na łamach portalu comparic.pl artykuł, w którym poinformowałem, iż w związku z moim nieco sceptycznym podejściem do tematu, w celu sprawdzenia, czy social trading faktycznie jest taki wspaniały jak się go przedstawia, postanowiłem przetestować go na własnej skórze. W związku z tym założyłem specjalny rachunek u brokera Naga Markets, który zasilony został kwotą 10 tys. euro. Na przestrzeni minionego miesiąca wyselekcjonowałem grupę traderów, których transakcje kopiowałem. W kolejnych artykułach przedstawiałem Wam sylwetki tych osób.


Ponieważ projekt ten ma być w 100% jawny, moje konto zostało podpięte do MyFxBook, gdzie każdy z Was, na bieżąco może śledzić jak zarabiam i tracę. Zdaje sobie jednak sprawę, że nie każdy ma czas (i chęci) by to kontrolować na bieżąco, dlatego też regularnie zamierzam publikować podsumowania, dzięki którym będziecie wiedzieć, czy nawet nie posiadając wiedzy na temat spekulacji, można skutecznie inwestować i zarabiać.

Podsumowujemy pierwszy miesiąc social tradingu

Na przestrzeni minionego miesiąca przedstawiłem Wam 3 traderów, których transakcje postanowiłem kopiować. Nie będę po raz kolejny przedstawiał ich profili, gdyż bez problemu możecie znaleźć je w kategorii ‘Social Trading’. Przypomnę jedynie, że pierwszy z nich handluje głównie na niemieckim indeksie DAX30, drugi umiłował sobie amerykańskie spółki takie jak Apple, Microsoft czy Tesla a ostatni a właściwie ostatnia traderka skupia się głównie na londyńskim i niemieckim parkiecie.

W tym czasie skopiowałem 56 pozycji, z których 35 okazało się zyskownych, 20 stratnych i jedna “na zero”. Okazuje się jednak, że mimo tak aktywnego tradingu, moje konto powiększyło się zaledwie o 11,45€. Przypomnijmy, że po pierwszym tygodniu mój zysk wynosił ponad 130€. Niestety, fernando6391, który był odpowiedzialny za ten wynik, w kolejnych tygodniach zaksięgował kilka stratnych pozycji, w efekcie czego zamiast zysku, na przestrzeni minionego miesiąca wygenerował on dla mnie stratę na poziomie 120,85€.

Zdecydowanie lepszym wynikiem poszczycić się może natomiast juan43, dzięki któremu zarobiłem 132,30€ i to właśnie dzięki temu saldo mojego rachunku wskazuje zysk. Stefanie, którą obserwuję od tygodnia nie otworzyła jednak jeszcze anie jednej pozycji.

W chwili obecnej posiadam jeszcze 23 otwarte pozycje. Wolałbym jednak nie wypowiadać się na ich temat, gdyż dopiero po zrealizowaniu zysku bądź straty będziemy mogli ocenić ich skuteczność.

To jeszcze nie koniec!

Dzisiejsze podsumowanie nie oznacza końca tego projektu. Jeden miesiąc testów to zdecydowanie zbyt krótki czas, by ocenić skuteczność social tradingu. W kolejnych tygodniach kontynuować będę zatem poszukiwania traderów, których zagrania skopiuję. Korzystając z okazji zachęcam Cię zatem do śledzenia zakładki ‘social trading’, gdyż już jutro pojawi się artykuł przedstawiający profil kolejnego członka mojego teamu.

Jeżeli Ty również chciałbyś poznać uroki Social Tradingu, polecam abyś samemu przetestował platformę Naga Trader. Jeżeli znajdziesz interesujących traderów, których Twoim zdaniem warto obserwować, napisz proszę ich nicki w komentarzu pod tym artykułem.


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG posiadającej własny, potężny EKOSYSTEM z szeroka gamą produktów finansowych. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKryptowaluty na weekend – inwestorzy zamierzają kupić więcej kryptowalut
Następny artykułBanki i giełdy kryptowalut powinny się ze sobą zaprzyjaźnić
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here