Naga MarketsDwa miesiące temu opublikowałem na łamach portalu comparic.pl artykuł, w którym poinformowałem, iż w związku z moim nieco sceptycznym podejściem do tematu, w celu sprawdzenia, czy social trading faktycznie jest taki wspaniały jak się go przedstawia, postanowiłem przetestować go na własnej skórze. W związku z tym założyłem specjalny rachunek u brokera Naga Markets, który zasilony został kwotą 10 tys. euro. Na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy wyselekcjonowałem grupę traderów, których transakcje kopiowałem. W kolejnych artykułach przedstawiałem Wam sylwetki tych osób. Wszystkie artykuły dotyczące tego testu możesz znaleźć w zakładce Social Trading.


Ponieważ projekt ten ma być w 100% jawny, moje konto zostało podpięte do MyFxBook, gdzie każdy z Was, na bieżąco może śledzić jak zarabiam i tracę. Zdaje sobie jednak sprawę, że nie każdy ma czas (i chęci) by to kontrolować na bieżąco, dlatego też regularnie zamierzam publikować podsumowania, dzięki którym będziecie wiedzieć, czy nawet nie posiadając wiedzy na temat spekulacji, można skutecznie inwestować i zarabiać.

Podsumowujemy drugiego miesiąc social tradingu

Miesiąc temu opublikowałem podsumowanie mojego pierwszego miesiąca przygody z social tradingiem. Dziś przyszedł czas na kolejne sprawozdanie. Na przestrzeni minionego miesiąca przedstawiłem Wam profile 3 kolejnych traderów, których transakcje postanowiłem kopiować. Okazuje się więc, że w chwili obecnej kopiuję już zagrania sześciu traderów. Nie będę po raz kolejny przedstawiał ich profili, gdyż bez problemu możecie znaleźć je w kategorii ‘Social Trading’.

Trading na autopilocie – podsumowanie drugiego miesiąca ‘spekulacji’W ciągu tych dwóch miesięcy skopiowałem 122 pozycje, z których 96 okazało się zyskownych a 26 stratnych. Oznacza to, że moja skuteczność plasuje się na poziomie 79%. To właśnie między innymi dzięki doborze do mojego teamu tak skutecznych traderów, w ciągu tych dwóch miesięcy zarobiłem ponad 915 € tj. 9,15%.

W chwili obecnej posiadam jeszcze 74 otwarte pozycje. Wolałbym jednak nie wypowiadać się na ich temat, gdyż dopiero po zrealizowaniu zysku bądź straty będziemy mogli ocenić ich skuteczność.

Trading na autopilocie – podsumowanie drugiego miesiąca ‘spekulacji’Trading na autopilocie – podsumowanie drugiego miesiąca ‘spekulacji’Największy udział w wypracowanym zysku ma juan43, dzięki któremu zarobiłem aż 867,13 €. Jedynym stratnym traderem jest natomiast fernando6391, który był pierwszym inwestorem w moim teamie. Warto przy tym zaznaczyć jednak, że pomimo wygenerowanej, ogólnej straty, na przestrzeni minionego miesiąca wypracował on zysk dzięki któremu strata ta zmniejszyła się do nieco ponad 56 € z ponad 120 € przed miesiącem.

To jeszcze nie koniec!

Dzisiejsze podsumowanie nie oznacza końca tego projektu. Dwa miesiące testów to zdecydowanie zbyt krótki czas, by ocenić skuteczność social tradingu. W kolejnych tygodniach kontynuować będę zatem poszukiwania traderów, których zagrania skopiuję. Korzystając z okazji zachęcam Cię zatem do śledzenia zakładki ‘social trading’, gdyż już jutro wkrótce pojawi się artykuł przedstawiający profil kolejnego członka mojego teamu.

Jeżeli Ty również chciałbyś poznać uroki Social Tradingu, polecam abyś samemu przetestował platformę Naga Trader. Jeżeli znajdziesz interesujących traderów, których Twoim zdaniem warto obserwować, napisz proszę ich nicki w komentarzu pod tym artykułem.

Równocześnie chciałbym Cię także zaprosić na specjalny webinar, który odbędzie się w środę, 17 października 2018 r. W trakcie tego spotkanie przedstawię 7 kroków jak zbudować swoją strategię inwestycyjną. Okazuje się bowiem, że każdy z nas jest inny, każdy ma inny charakter, osobowość i inne doświadczenie oraz stosunek do ryzyka. Różnimy się również samym podejściem do inwestycji, stylem spekulacji oraz czasem, jaki jesteśmy w stanie poświęcić przed wykresami. Tak wiele zmiennych sprawia, że nie ma jednej, idealnej strategii, która pozwoli zarabiać wszystkim na tym samym poziomie.

W trakcie tego szkolenia poznasz siedem czynników, które należy uwzględnić podczas tworzenia własnej, spersonalizowanej strategii inwestycyjnej. Po tym spotkaniu będziesz wiedział jak dostosować trading do swojego trybu życia a nie na odwrót.

Zapisz się już dziś!


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG posiadającej własny, potężny EKOSYSTEM z szeroka gamą produktów finansowych. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBarclays rezygnuje z planów działu handlu kryptowalutami
Następny artykułO wykresach ani słowa: CAD/CHF, EUR/JPY, USD/CAD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here