Naga MarketsPTrading mobilny: analiza kurs GBP/USD, kursu USD/JPY oraz ceny ropy WTI na platformie Capital.comoniższa analiza została wykonana przy pomocy autorskiej platformy mobilnej dostarczanej przez regulowanego przez CySEC brokera. O analizowaniu wykresów za pomocą telefonu lub tabletu przeczytasz w osobnym artykule.

  • W analizie przyglądamy się notowaniom kursu funta, cenie złota oraz kursowi akcji Pfizer Inc.
  • Funt może podrożeć nawet do 1,40 dol. w przypadku porozumienia między UK a UE, jak twierdzi Societe Generale
  • Akcje Tesla Inc. rosną w notowaniach przedsesyjnych na NASDAQ na wieść o włączeniu w skład indeksu S&P 500
  • Ceny ropy unoszone są w górę dzięki informacjom o progresie prac nad szczepionką

Ropa WTI z perspektywą wzrostów dzięki szczepionce

Kurs ropy naftowej WTI wzrósł dzięki informacji o postępie prac nad szczepionką na COVID-19 opublikowanej w poniedziałek przez Moderna Inc. Potencjalna szybsza poprawa sytuacji związanej z pandemią oznacza możliwość szybszej odbudowy popytu na paliwa.

Szczepionka od Moderna okazała się nieco lepsza niż ta od Pfizera, o której świat dowiedział się przed tygodniem. Nowy środek ma mieć skuteczność 94,5% oraz możliwe ma być jego przechowywanie w temperaturze 20 stopni Celsjusza – o wiele wyższej niż 70 stopni poniżej zera dla środka Pfizera.

Brak opisu.

Zapewne to nie ostatnia informacja o rozwoju szczepionek, jaka czeka nas w kolejnych tygodniach. Inne wiodące laboratoria, między innymi AstraZeneca czy Novavax, zapewne również postanowią poinformować o postępie swoich prac. Możliwe także, że komunikaty Moderny czy Pfizera okażą się nieco zbyt optymistyczne niż pierwotnie oczekiwano.

Rynek ropy w napięciu czeka także na postanowienia OPEC+ w sprawie planowanego zmniejszenia redukcji produkcji ropy. Obecnie, kraje wchodzące w skład grupy ograniczyły podaż ropy o 7,7 mln baryłek dziennie. Plan zakłada zmniejszenie tego limitu do 5,7 mln baryłek od początku stycznia.

Zobacz również: Ropa naftowa WTI drożeje we wtorek na fali pozytywnych informacji o szczepionce na COVID

Tesla w S&P 500

Akcje Tesla Inc. w poniedziałkowym pre-market drożeje o ponad 11% dzięki informacji o włączeniu spółki w skład komponentów S&P 500.

Tesla spełniła warunki, które miały zapewnić jej wejście w skład indeksu, już w lipcu tego roku po ogłoszeniu wyników za II kw. 2020 r., jednak komitet S&P czekał z decyzją aż do 16 listopada. Nie stało się to przy ostatnim rebalansowaniu komponentów we wrześniu.

Brak opisu.

Włączenie w skład indeksu oznacza, że szereg funduszy pasywnych śledzących zachowanie S&P 500 będzie musiała zakupić akcje Tesli, aby uaktualnić swoje portfele. Potencjalnie, może to wywołać wzrost kursu spółki. Może jednak okazać się, że informacja jest już wliczona w cenę, a część inwestorów wykorzysta ten moment na spieniężenie waloru wywołując presję ze strony podażowej.

Kurs funta z szansą na wzrosty

Kurs funta w listopadzie zyskał już 2,33% korzystając ze słabości amerykańskiego dolara. Obecnie za jednego funta zapłacić trzeba 1,32471 dol.

Brak opisu.

Societe Generale, znana francuska grupa finansowa, opublikowała przed tygodniem notatkę, w której rekomendowana cena dla kursu funta na koniec tego roku wyniosła aż 1,40 dol. Analitycy Societe Generale ostrzegają jednak, że żeby do tego doszło, czym prędzej osiągnięte powinno zostać porozumienie między Unią Europejską a Wielką Brytanią.

Za ewentualnym wzrostem funta może także stać słabość dolara z uwagi na chaos polityczny jaki trwa obecnie w USA w związku z wyborami prezydenckimi. Zdaje się, że polityczny spektakl fundowany przez komitet wyborczy Donalda Trumpa trwał będzie aż do zaprzysiężenia nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, które tradycyjnie ma miejsce 20 stycznia. Pakiet stymulacji fiskalnej nadal stoi pod znakiem zapytania, a podzielony Kongres i scena polityczna nie są w stanie dojść do porozumienia w tej kwestii.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here