Naga MarketsTrading mobilny: analiza kurs GBP/USD, kursu USD/JPY oraz ceny ropy WTI na platformie Capital.comPoniższa analiza została wykonana przy pomocy autorskiej platformy mobilnej dostarczanej przez regulowanego przez CySEC brokera. O analizowaniu wykresów za pomocą telefonu lub tabletu przeczytasz w osobnym artykule.

  • W analizie przyglądamy się kursowi euro, cenie pszenicy oraz notowaniom amerykańskiego indeksu S&P 500
  • Zdaniem Goldman Sachs, indeks S&P 500 będzie zyskiwał w 2021 r. oraz 2022 r.
  • Kurs euro stoi przed szansą wzrostu dzięki możliwej kontynuacji spadków dolara
  • Pszenica w sytuacji rosnącego popytu na żywność i malejących zapasów może wzrastać w 2021 r.

S&P 500 z szansą na wzrost w 2021 r. zdaniem Goldman Sachs

Amerykańska giełda miała się bardzo dobrze w zeszłym roku, nawet biorąc pod uwagę olbrzymie załamanie w marcu w wyniku początku pandemii koronawirusa. Ostatecznie, indeks S&P 500 zyskał od początku do końca roku aż 16,3% dobijając do 3756 pkt. na zamknięciu grudnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Brak opisu.

To szczególnie imponujący wynik biorąc pod uwagę, że benchmark w marcu zanurkował nawet poniżej 2200 pkt.

Zdaniem Goldman Sachs wzrostowa passa na amerykańskim rynku trwać będzie także w 2021 r., a analitycy banku przewidują, że S&P 500 zyska w ciągu tego roku aż 14%. Więcej pisaliśmy o tym tutaj: Goldman Sachs przewiduje, że S&P 500 zyska jeszcze 14% w 2021 roku.

Kurs euro (EUR/USD)

Już przed tygodniem pisaliśmy, że kurs euro względem dolara może czekać nieznaczna przecena i jak na razie, ten scenariusz realizuje się dość szybko. Notowania pary EUR/USD zmierzają bowiem w poniedziałek w kierunku 1,206 dol.

Brak opisu.

Możliwe, że ten trend spadkowy może zostać zatrzymany na wsparciu w okolicach sierpniowych szczytów na 1,196 dol. Jednak naszym zdaniem może to być tylko tymczasowa zniżka, która potencjalnie da początek ruchowi wzrostowemu, który wyprowadzi notowania w kierunku ponownego sprawdzenia szczytów z przełomu 2020 i 2021 roku powyżej 1,23 dol.

Goldman Sachs oraz MUFG dostrzegają możliwość aprecjacji kurs EUR/USD do nawet 1,28 dol. na koniec tego roku. Więcej pisaliśmy o tym między innymi tutaj: Kurs euro może wzrosnąć nawet do 1,28 dol. na koniec 2021 roku, twierdzi MUFG

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ APLIKACJĘ MOBILNĄ CAPITAL.COM

Notowania ceny pszenicy

Zgodnie z raportem United States Department o Agriculture opublikowanym 12 stycznia, perspektywy dla rynku pszenicy na 2021 rok zakładają mniejszą podaż, zwiększoną konsumpcję oraz malejące zapasy. W skrócie, taka kombinacja może oznaczać kontynuację wzrostu cen pszenicy w 2021 roku.

Brak opisu.

Wspomniany raport o nazwie World Agricultural Supply and Demand Estimates jest dostępny pod tym odnośnikiem: raport USDA.

Z grona ponad 2 tysięcy instrumentów dostępnych w aplikacji Capital.com na początku każdego tygodnia wybieramy 3, które naszym zdaniem w perspektywie średnioterminowej mogą zaoferować ciekawe okazje inwestycyjne. Cały cykl analiz można śledzić pod dedykowanym tagiem Mobile Trading.


Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here