Naga MarketsTrading mobilny: analiza kurs GBP/USD, kursu USD/JPY oraz ceny ropy WTI na platformie Capital.comPoniższa analiza została wykonana przy pomocy autorskiej platformy mobilnej dostarczanej przez regulowanego przez CySEC brokera. O analizowaniu wykresów za pomocą telefonu lub tabletu przeczytasz w osobnym artykule.

  • W analizie przyglądamy się kursowi euro, cenie pszenicy oraz notowaniom amerykańskiego indeksu S&P 500
  • Netflix zanotował świetny IV kw. 2020 r. co napawa optymizmem na kolejne miesiące
  • Branża farmaceutyczna zyskuje coraz bardziej na znaczeniu, co stara się uchwycić ALPS Medical Breakthroughs ETF
  • Indeks dolara może deprecjonować w 2021 roku

Akcje Netflixa wzrastają na fali dobrych wyników finansowych

Co prawda rynek odreagował już publikację przez Netflixa całkiem dobrych wyników finansowych, jednak w średnim i długim terminie notowania spółki mają jeszcze jeszcze szansę na wzrosty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Netflix Inc. w zeszły wtorek pochwalił się pozyskaniem w IV kw. 2020 r. aż 8,51 mln aktywnych subskrybentów, dzięki czemu łączna ich liczba wzrosła do 2037 mln. Tymczasem, zarząd Netflixa zakładał przed 3 miesiącami wzrost o zaledwie 6 mln.

Brak opisu.

W całym roku Netflix pozyskał zatem 37 mln nowych użytkowników, z czego ponad 83% nowych subskrypcji pochodziło spoza USA. Dokładając do tego przychody w wysokości 6,6 mld dol., które okazały się zgodne z przewidywaniami analityków, obraz sytuacji Netflixa prezentuje się w świetlanych barwach.

Tak świetny rok pozwolił spółce na uzyskanie dodatnich przepływów pieniężnych w całym 2020 roku, po rz pierwszy od prawie dekady. A to dobrze wróży na przyszłość.

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ APLIKACJĘ MOBILNĄ CAPITAL.COM

Kurs dolara

W przypadku kursu dolara warto zastanowić się nad możliwością sprzedaży. Prognozy oraz otoczenie makroekonomiczne dla amerykańskiej waluty zdają się być bowiem niekorzystne w perspektywie najbliższych miesięcy.

Program stymulacji fiskalnej zapowiedziany przez Bidena jest czynnikiem generującym zwiększone oczekiwania inflacyjne w USA. A to przełożyć się może na osłabienie dolara.

Brak opisu.

Perspektywy globalnej odbudowy gospodarczej wskazują raczej na poprawę sytuacji co sprawia, że instytucje, które początkowo zwiększyły rezerwy dolarowe, teraz będą je likwidować, generując presję podażową. Zatem, indeks dolara ma przed sobą raczej spadkowy scenariusz w kolejnych miesiącach.

Zobacz również: Kurs dolara ze spadkową prognozą na 2021 rok według BofA

ALPS Medical Breakthrough ETF

Interesującym ETF-em w ofercie Capital.com jest ALPS Medical Breakthroughs ETF. Jest to fundusz pasywny, który skupia się na inwestowaniu w małe i średnie amerykańskie spółki farmaceutyczne, które posiadają co najmniej jeden lek znajdujący się obecnie w II lub III fazie badań klinicznych nadzorowanych przez US Food and Drug Administration.

Brak opisu.

Jak świetny był to rok dla przemysłu farmaceutycznego nie trzeba chyba wspominać. Stopa zwrotu tego ETF w 2019 r. wyniosła ponad 20%, a w 2019 r. ponad 50%. Nadchodzące lata mają również przynieść wzrost rangi tej branży w światowym PKB, jak twierdzą analitycy McKinsey.

Z grona ponad 2 tysięcy instrumentów dostępnych w aplikacji Capital.com na początku każdego tygodnia wybieramy 3, które naszym zdaniem w perspektywie średnioterminowej mogą zaoferować ciekawe okazje inwestycyjne. Cały cykl analiz można śledzić pod dedykowanym tagiem Mobile Trading.


Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here