Naga MarketsTrading mobilny: analiza kurs GBP/USD, kursu USD/JPY oraz ceny ropy WTI na platformie Capital.comPoniższa analiza została wykonana przy pomocy autorskiej platformy mobilnej dostarczanej przez regulowanego przez CySEC brokera. O analizowaniu wykresów za pomocą telefonu lub tabletu przeczytasz w osobnym artykule.

  • W analizie przyglądamy się kursowi euro względem dolara, ETF-owi ARK Innovation oraz cenie złota
  • Cena złota znajduje się w korekcie z powodu wzrostu dochodowości amerykańskich obligacji
  • Kurs euro może czekać korekta, ale trend deprecjacji dolara może wspierać notowania w późniejszej części roku

Cena złota w korekcie

Notowania złota spot w poniedziałek runęły nawet poniżej 1820 dol., ale strona popytowa wypchnęła je w górę do 1850 dol. za uncję. Perspektywy globalnej odbudowy gospodarczej w tym momencie generują euforyczne sentymenty, zatem jakiekolwiek istotne pogorszenie sytuacji gospodarczej, które mogłoby je odwrócić, może świadczyć na korzyść wzrostów kursu kruszców.

Te artykuły również Cię zainteresują
Co więcej, deprecjacyjny trend dolara, który zapowiadany jest przez szereg instytucji może potencjalnie stworzyć wsparcie dla aprecjacji kursu złota. Rosnące oczekiwania inflacyjne także mogą wpłynąć  na notowania metali szlachetnych.

Brak opisu.

Od kilku dni wzrasta dochodowość amerykańskich obligacji. Ten trend nie będzie jednak możliwy do utrzymania w dłuższym terminie, zatem tendencja ta zapewne odwróci się w kierunku wspierania notowań złota.

Goldman Sachs przewiduje, że już za 3 miesiące cena złota wzrośnie do 2,3 tys dol.

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ APLIKACJĘ MOBILNĄ CAPITAL.COM

Kurs euro (EUR/USD)

Kurs euro względem dolara może czekać przecena w I kw. 2020 r., a obecny trend rosnącej dochodowości 10-letnich obligacji skarbowych USA przynajmniej na ten moment wspiera umocnienie amerykańskiej waluty.

Deprecjację kursu EUR/USD w przypadku kontynuacji bieżących spadków zatrzymać może wsparcie na poziomie 1,196 dol. lub trend wzrostowy który obecnie znajduje się w okolicach 1,21 dol.

Brak opisu.

Jednak rosnące oczekiwania inflacyjne oraz kontynuacja ultraluźnej polityki Fedu może odwrócić tendencję wzrostową dochodowości amerykańskich obligacji i spodziewana względnie większa poprawa sytuacji gospodarczej w UE będzie wspierać raczej euro względem dolara.

To może odwrócić trend spadkowy pary EUR/USD i doprowadzić potencjalnie do sprawdzenia lokalnych maksimów z przełomu 2017 i 2018 roku w zakresie 1,25 dol. – 1,26 dol.

Ark Intion ETF (Ark Innovation ETF)

Przed tygodniem pisaliśmy na temat Ark Genome Sequencing ETF, a w tym wpisie prezentujemy inny ETF, który w zagregowany sposób pozwala na inwestycję w spółki z amerykańskiego rynku, które zdaniem zarządzających funduszu czeka duży wzrost w nadchodzących latach.

Spółki te związane są z takimi branżami jak np. odnawialne źródła energii, sekwencjonowanie DNA, fintech czy współdzielenie danych.

Brak opisu.

Jest to fundusz nastawiony na długoterminowy wzrost, a jego uśredniona roczna stopa zwrotu za ostatnie 5 lat wyniosła ponad 39% czyniąc go interesującym wyborem dla traderów myślących o odłegłym horyzoncie inwestycyjnym.

Z grona ponad 2 tysięcy instrumentów dostępnych w aplikacji Capital.com na początku każdego tygodnia wybieramy 3, które naszym zdaniem w perspektywie średnioterminowej mogą zaoferować ciekawe okazje inwestycyjne. Cały cykl analiz można śledzić pod dedykowanym tagiem Mobile Trading.


Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here