Naga MarketsTrading mobilny: analiza kurs GBP/USD, kursu USD/JPY oraz ceny ropy WTI na platformie Capital.comPoniższa analiza została wykonana przy pomocy autorskiej platformy mobilnej dostarczanej przez regulowanego przez CySEC brokera. O analizowaniu wykresów za pomocą telefonu lub tabletu przeczytasz w osobnym artykule.

  • W analizie przyglądamy się indeksowi dolara, ETF-owi ARK Genomic Revolution oraz cenie ropy
  • Kurs ropy ma oparcie w postaci reakcyjnej polityki podażowej OPEC+
  • ETF Ark Genomic Revolution może wykorzystać rozwój branży biotechnologicznej
  • Ropa może podrożeć w 2021 r. wraz z odbudową gospodarczą i potencjalnym końcem pandemii

Ark Genomic Revolution

Ten ciekawy ETF ukierunkowany jest na spółki, które miałyby skorzystać na rozwoju takich branż i dziedzin nauki jak: komórki macierzyste, bioinformatyka, CRISPR, diagnostyka molekularna czy zastosowania biotechnologii w rolnictwie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Branże te zdaniem m.in. firmy konsultingowej McKinsey czeka duży postęp w kolejnych latach i będą one trzonem rozwoju nowoczesnych technologii w rozpoczętej dekadzie.

ETF o tickerze ARKG notowany jest od ponad 5 lat, a ostatni rok przyniósł zwyżkę o imponujące 178,22%. Choć korekta może wisieć w powietrzu, to w perspektywie długoterminowej inwestycja w ETF może spotkać się z wiatrem w plecy ze strony rozwoju nauki.Brak opisu.

Więcej informacji o tym ETF dostępne jest pod tym linkiem.

US Dollar Index

Indeks dolara amerykańskiego w obliczu ultraluźnej polityki Rezerwy Federalnej czeka zapewne dalsze osłabienie, a ujemne realne stopy procentowe nie będą w tym przypadku wsparciem.

Brak opisu.

Pakiet stymulacji fiskalnej, który niedawno został zatwierdzony przez Kongres oraz prezydenta Donalda Trumpa tylko zwiększy oczekiwania inflacyjne, które dzięki zapowiedziom Fed i tak są wysokie.

Światowa sytuacja gospodarcza zdaje się ulegać poprawie, a to będzie skutkowało likwidacją rezerw w dolarze przez banki i rządy państw z całego globu. Zatem, bardziej prawdopodobna jest kontynuacja trendu deprecjacyjnego amerykańskiej waluty.

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ APLIKACJĘ MOBILNĄ CAPITAL.COM

Ropa naftowa

OPEC+ przed miesiącem udowodnił, że jeśli jest to konieczne, to będzie reagował na zmieniającą się sytuację podażową na światowym rynkach ropy naftowej. Choć poziomy ograniczeń produkcji ropy miały zmniejszyć się o 2 mln baryłek dziennie, to przedstawiciele kartelu podjęli decyzję o redukcji zaledwie o 500 tys. z uwagi na rosnące obawy wolniejszej odbudowy gospodarczej w Europie i USA.

Brak opisu.

Mobilność obywateli wraz ze spodziewanym luzowaniem restrykcji w II kw. i III kw. 2021 r. spowodować może wzrost popytu na paliwa, a stymulacja fiskalna w USA i Unii Europejskiej pomoże w odbudowie rynku.

Cena ropy naftowej może wzrosnąć do nawet 60 dol. w 2021 r., a pisaliśmy o tym m.in. w naszej prognozie dostępnej pod tym odnośnikiem (prognoza).

Z grona ponad 2 tysięcy instrumentów dostępnych w aplikacji Capital.com na początku każdego tygodnia wybieramy 3, które naszym zdaniem w perspektywie średnioterminowej mogą zaoferować ciekawe okazje inwestycyjne. Cały cykl analiz można śledzić pod dedykowanym tagiem Mobile Trading.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here