Naga MarketsPoTrading mobilny: analiza kurs GBP/USD, kursu USD/JPY oraz ceny ropy WTI na platformie Capital.comniższa analiza została wykonana przy pomocy autorskiej platformy mobilnej dostarczanej przez regulowanego przez CySEC brokera. O analizowaniu wykresów za pomocą telefonu lub tabletu przeczytasz w osobnym artykule.

  • W analizie przyglądamy się kursowi EUR/USD, cenie miedzi oraz cenie złota
  • Rozwój pandemii, wzrost oczekiwań inflacyjnych oraz trudna sytuacja polityczna w USA jest korzystnym środowiskiem dla wzrostów złota
  • Kurs AUD/USD w przypadku przebicia kluczowego oporu otworzy drogę do wzrostów
  • Kurs EUR/USD wspierany negatywnymi sentymentami związanymi z dolarem amerykańskim

Złoto wybija z trendu spadkowego

Koniec zeszłego tygodnia przyniósł zdecydowane wybicie powyżej psychologicznego oporu na 1900 dol. i wywindował kurs metalu szlachetnego do nawet 1930 dol. za uncję.

Choć poniedziałkowa sesja przynosi nieznaczną przecenę do okolic 1925 dol., to na złocie przewaga strony popytowej uaktywnionej po zaliczeniu dwumiesięcznych minimów w pobliżu 1850 dol. okazała się wystarczająca, by wyprowadzić kurs do poziomów, które mogą wskazywać na możliwe przerwanie trendu spadkowego.

Sentymenty zdają się sprzyjać złotu w tym momencie. Zamieszanie w związku z pakietem stymulacji fiskalnej w USA stwarzają deprecjacyjną presję na dolarze, który w przypadku braku porozumienia między Demokratami, Republikanami i Białym Domem może zrealizować spadkowy.

Oscylator MACD wskazał na wykresie dziennym ceny złota sygnał kupna już przed kilkoma dniami i jak widać został on zrealizowany.

Kurs EUR/USD

Kurs euro względem dolara w poniedziałek zmaga się ze wsparciem w pobliżu 1,1800 dol. Pokonanie tego poziomu i wyprowadzenie kursu może otworzyć drogę w kierunku sprawdzenia przez kurs 1,1850 dol. a może nawet silnego oporu na 1,1900 dol., który nie poddał się większości testów w ostatnich 3 miesiącach.

Również w przypadku EUR/USD, oscylator MACD na wykresie dziennym pięć sesji temu pokazał sygnał kupna, który może oznaczać potwierdzenie trendu wzrostowego, a poziom 1,1800 dol. może okazać się chwilowym przestojem.

Kluczowe dla zachowania kursu euro w nabliższym okresie będą: przemówienia szefa EBC, Christine Lagarde, szczyt UE pod koniec tego tygodnia oraz rozwój sytuacji politycznej w USA.

Cena miedzi blisko tegorocznych szczytów

Notowania miedzi w kontraktach terminowych na COMEX jeszcze w połowie września wybiła do dwuletnich maksimów na 3,12 dol., jednak nagła zniżka sprowadziła cenę w dół do nawet 2,8345 dol.

Na początku października trend został odwrócony i w poniedziałek miedź notowana jest po 3,08 dol.

Z perspektywy technicznej, w przedostatniej sesji wskaźnik MACD wyznaczył sygnał kupna sugerując istotny ruch ceny miedzi w górę. Kluczowym oporem w tym momencie jest szczyt na 3,12 dol.

Z grona ponad 2 tysięcy instrumentów dostępnych w aplikacji Capital.com na początku każdego tygodnia wybieramy 3, które naszym zdaniem w perspektywie średnioterminowej mogą zaoferować ciekawe okazje inwestycyjne. Cały cykl analiz można śledzić pod dedykowanym tagiem Mobile Trading.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here