Naga MarketsPoTrading mobilny: analiza kurs GBP/USD, kursu USD/JPY oraz ceny ropy WTI na platformie Capital.comniższa analiza została wykonana przy pomocy autorskiej platformy mobilnej dostarczanej przez regulowanego przez CySEC brokera. O analizowaniu wykresów za pomocą telefonu lub tabletu przeczytasz w osobnym artykule.

  • W analizie przyglądamy się kursowi akcji Netflixa, cenie srebra oraz notowaniom pary GBP/USD
  • Cena ropy naftowej ma wzrosnąć w kolejnym roku zdaniem The World Bank
  • Złoto w najbliższym czasie ma zachowywać się stabilnie zdaniem analityków
  • Kurs funta w przypadku ewentualnej realizacji pozytywnego scenariusza związanego z negocjacjami pobrexitowymi, może skierować się w stronę tegorocznych maksimów

Ropa średnio po 44 dol. w 2021 roku, według The World Bank

Notowania ropy naftowej WTI w ten moment są tuż pod granicą 39 dol. za baryłkę na 38,99 dol. i w obliczu zeszłotygodniowej rekomendacji ze strony The World Bank, ten poziom wydaje się dość atrakcyjny.

Bank Światowy poinformował bowiem, że według jego prognoz, cena ropy naftowej w 2021 roku wyniesie przeciętnie 44 dol. za baryłkę. Przewidywania na 2020 rok to 41 dol. bbl., natomiast dane dla 2019 roku wykazały 61 dol.

Warto jednak mieć na szczególnej uwadze ewentualne przyszłe decyzje OPEC+, który może zmienić plany co do restrykcji podaży surowca na rynki wraz ze zmianą nasilenia pandemii czy wzrostu eksportu przez Libię.

Ten afrykański kraj jeszcze niedawno wskutek blokad nie produkował ani nie eksportował ropy. Impas ten trwał 8 miesięcy i został ostatecznie zakończony w poniedziałek zniesieniem ograniczeń na ostatnim polu naftowym. Libia może jeszcze w przeciągu miesiąca zwiększyć podaży ropy na światowe rynki do 1 mln baryłek dziennie.

Złoto w okolicach 1900 dol. za uncję

Cena złota spot w ostatnich tygodniach oscyluje wokół granicy 1900 dol. bbl i może pozostać w tym obszarze co najmniej do wyborów prezydenckich w USA, jak twierdzą analitycy OCBC.

Na ten moment brak progresu co do negocjacji pakietu stymulacji fiskalnej między Demokratami a Republikanami. Gra toczy się o o nawet 2 biliony USD, zatem tak pokaźny i błyskawicznie zaimplementowany zastrzyk gotówki może wywołać sporą presję inflacyjną, która jest jak woda na młyn kursu złota.

Kurs GBP/USD utrzymuje poziom 1,3000 dol.

Kurs funta szterlinga względem dolara amerykańskiego od ponad miesiąca jest w trendzie wzrostowym, a rynkowe sentymenty są raczej pozytywne.

Ostatnie trzy sesje przynoszą osłabienie kursu funta, który w poniedziałek po południu traci 0,13% i opada do 1,30232 dol.Mimo wielu medialnych burz i politycznego zamieszania związanego z negocjacjami nowej umowy handlowej między Wielką Brytanią a Unią Europejską, obie strony coraz optymistyczniej wyrażają się o ewentualnym osiągnięciu porozumienia.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here