Naga MarketsPTrading mobilny: analiza kurs GBP/USD, kursu USD/JPY oraz ceny ropy WTI na platformie Capital.comoniższa analiza została wykonana przy pomocy autorskiej platformy mobilnej dostarczanej przez regulowanego przez CySEC brokera. O analizowaniu wykresów za pomocą telefonu lub tabletu przeczytasz w osobnym artykule.
  • W analizie przyglądamy się kursowi funta, notowaniom złota oraz kursowi akcji Twittera na platformie Capital.com
  • Kurs funta ma wsparcie w postaci osłabienia USD, jednak nadal kluczowy jest aspekt umowy między UK a UE
  • Akcje Twittera potaniały w listopadzie wskutek niezadowalającego wzrostu liczby użytkowników, jednak trend nadal jest wzrostowy
  • Napięcia geopolityczne są krótkoterminowym wsparciem dla aprecjacji kruszców

Kurs funta (GBP/USD) z szansą na kontynuację trendu wzrostowego

Kurs funta ma szansę na aprecjację powyżej 1,35 dol. w przypadku, gdy negocjacje umowy handlowej zakończą się powodzeniem. Na ten moment, trwa jednak impas, a kwestie sporne nadal są na tyle istotne, że nie można jeszcze przesądzać o tym, że stronom uda się dojść finalnie do porozumienia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, udaje się w najbliższym czasie do Brukseli, aby w rozmowie z szefową Komisji Europejskiej, Ursulą von der Leyen, szukać pola do zgody lub kompromisu.

Kurs GBP/USD w kolejnych miesiącach będzie także prawdopodobnie posiadał wsparcie w postaci kontynuacji osłabienia dolara. David Jones, analityk Capital.com, postrzega szansę na aprecjację kursu funta do nawet 1,37 dol. w perspektywie średnioterminowej

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ APLIKACJĘ MOBILNĄ CAPITAL.COM

Kurs akcji Twitter Inc.

Akcje Twittera zostały zdołowane pod koniec października z uwagi na publikację wyników finansowych. Stało się tak nawet mimo faktu, że przychody ze sprzedaży wyniosły 936 mln dol. wobec 777 mln dol. zapowiadanych przez analityków. To było jednak zbyt mało, aby zadowolić inwestorów.

Głównym problemem była bowiem dzienna liczba aktywnych użytkowników, która wyniosła 187 mln względem oczekiwanego 195 mln dol. Warto zastanowić się jednak, czy taki spadek powinien być postrzegany jako porażka, która będzie miała przełożenie na długoterminowe zachowanie kursu.

Odnotowana w III kw. 2020 r. liczba użytkowników wciąż jest większa aż o 29% w ujęciu rocznym, a oczekiwania inwestorów zostały wywindowane do góry przez olbrzymi wzrost w II kw., który trudno było powtórzyć w kolejnym okresie.

Zobacz również: Bitcoin i złoto czeka świetny 2021 rok, twierdzi znany inwestor

Cena złota

Złoto potaniało w ostatnich tygodniach z uwagi na nadejście optymistycznych sentymentów na rynki finansowe z uwagi na progres prac nad szczepionką na koronawirusa oraz zapowiedzi masowych szczepień. Spowodowało to odpływ kapitału z grupy aktywów safe-haven w kierunku ryzykownych rynków, jak np. rynki akcyjne.

Niemniej, po załamaniu, które spowodowało spadek ceny złota spot nawet do okolic 1780 dol., nastąpiło istotne odbicie, a we wtorek za uncję kruszcu trzeba zapłacić już ponad 1862 dol.

Rozwój pandemii przyspiesza, a na masowe szczepienia trzeba będzie jeszcze poczekać. Oprócz tego, napięcia na linii Pekin – Waszyngton powodujące geopolitycznie niepokoje mogą okazać się wsparciem dla kursu złota w krótkim terminie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here