Naga MarketsPTrading mobilny: analiza kurs GBP/USD, kursu USD/JPY oraz ceny ropy WTI na platformie Capital.comoniższa analiza została wykonana przy pomocy autorskiej platformy mobilnej dostarczanej przez regulowanego przez CySEC brokera. O analizowaniu wykresów za pomocą telefonu lub tabletu przeczytasz w osobnym artykule.
  • W analizie przyglądamy się kursowi EUR/USD, cenie złota oraz notowaniom Apple
  • Kurs euro może mieć przed sobą rok aprecjacji, jak twierdzi szereg analityków znanych instytucji
  • Cena złota jest obecnie w przecenie, a osłabienie dolara może wynieść ją w górę
  • Kurs Apple z szansą na wzrost po przecenie po zdobyciu rekordowych szczytów

Cena złota odbiła dzięki słabemu dolarowi

Cena złota od początku tego tygodnia odbiła w górę o 3,10%, jednak biorąc pod uwagę załamanie z zeszłego tygodnia, które sprowadziło notowania w dół o 4,49%, nie jest to aż tak imponujący wynik. Obecnie za uncję złota na rynku spot należy zapłacić około 1842 dol.

W sytuacji, gdy zewsząd napływają pozytywne informacje o przyspieszonym zakończeniu pandemii oraz progresie prac nad szczepionkami, spośród których wybrane mają być te stosowane już niebawem, złoto może nie mieć zbyt wiele wsparcia do wzrostu notowań. Warto jednak zwrócić uwagę na olbrzymimi optymizm na rynkach, który wywołał przejście kapitału do grup ryzykownych aktywów, jak np. akcje.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecnie rynki giełdowe są przesycone byczym nastawieniem, które w zderzeniu z ewentualnym pogorszeniem sytuacji może przerodzić się w niedźwiedzie postawy, a te mogą spowodować powrót złota do łask inwestorów.

Zdaniem ekspertów, zasadniczym wsparciem dla kursu złota w kolejnych miesiącach może być przede wszystkim osłabiający się dolar. Cena złota jest denominowana w tej walucie, zatem jej deprecjacja automatycznie przekłada się na wzrost notowań kruszcu.

Brak opisu.

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ APLIKACJĘ MOBILNĄ CAPITAL.COM

Kurs akcji Tesla Inc.

Wiele można powiedzieć o przewartościowaniu Tesli biorąc pod uwagę, jak olbrzymią kapitalizacją może pochwalić się spółka Elona Muska. Jednak dwa czynniki dają sygnały, które mogą zachęcać do kupna waloru.

Pierwszym z nich jest zapowiadane dołączenie spółki w szereg komponentów S&P 500 w dniu 21 grudnia. Tesla znajduje się w pewnego rodzaju dodatnim sprzężeniu zwrotnym: menedżerowie funduszy pasywnych śledzących benchmark będą zmuszeni do kupna pewnej liczby akcji Tesli, która odpowiada jej udziałowi w S&P 500. Wraz ze wzrostem kursu rośnie zatem nie tylko suma, jaką  te fundusze muszą zapłacić, ale także liczba akcji konieczna do zakupu, aby dany ETF zachował odpowiednie proporcje składu indeksu.

Zatem, w pewnym sensie, kurs akcji Tesli rośnie częściowo dlatego, że rośnie.

Brak opisu.

Drugim czynnikiem jest rekomendacja samego Goldman Sachsa, który zdecydował podnieść cenę docelową Tesli aż do 780 dol., czyli o ponad 30% względem obecnej ceny na poziomie około 593 dol.

Zobacz również: Cena złota traci bodźce, które miałyby rozpocząć rajd kruszców

Kurs euro (EUR/USD) z szansą na aprecjację

Kurs euro względem dolara amerykańskiego wyznaczył nowe 30-miesięczne maksima i ciężko nie dostrzec roli osłabienia USD w osiągnięciu tego poziomu, bowiem indeks dolara jest obecnie na 30-miesięcznych minimach.

Brak opisu.

Dużo w przypadku przyszłych wartości kursu euro będzie zależeć od powodzenia negocjacji między Wielką Brytanią a UE. Jeśli ostatecznie uda się osiągnąć porozumienie, wywoła to pozytywną presję na notowania europejskiej waluty, co w połączeniu z potencjalnym osłabieniem dolara może przerodzić się w kontynuację zwyżki przez kurs EUR/USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here