Naga MarketsTrading mobilny: analiza kurs GBP/USD, kursu USD/JPY oraz ceny ropy WTI na platformie Capital.comPoniższa analiza została wykonana przy pomocy autorskiej platformy mobilnej dostarczanej przez regulowanego przez CySEC brokera. O analizowaniu wykresów za pomocą telefonu lub tabletu przeczytasz w osobnym artykule.
  • W analizie przyglądamy się kursowi EUR/USD, notowaniom złota oraz kursowi akcji Twittera na platformie Capital.com
  • Zmiana rynkowego sentymentu wskutek eskalacji pandemii w Wielkiej Brytanii może wywołać potencjalną zwyżkę kursu złota
  • Kurs Bitcoina może wykorzystać mediany szum i wybić nowe maksima
  • Facebook stoi przed szansą kontynuacji dobrej passy z 2020 roku

Cena złota spot może zyskać na możliwym risk off

Cena złota w poniedziałek przebiła chwilowo poziom 1900 dol. za uncję, jednak nagła wyprzedaż na szerokim rynku zapewne spowodowała zlikwidowanie długich pozycji także przez inwestorów na rynku złota.

Sentymentem, który może wspierać notowania złota w nadchodzących tygodniach jest nasilenie problemu pandemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii w związku ze zidentyfikowaniem nowego groźniejszego szczepu SARS-CoV-2, który powstał wskutek naturalnej mutacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Brak opisu.

Nowy szczep charakteryzuje się większą skłonnością do transmisji, przez co potencjalnie mógłby się szybciej rozprzestrzeniać. Ma także większą zdolność do mutacji. Wielka Brytania już wprowadziła ostrzejsze restrykcje, a połączenia lotnicze z UK wycofały m.in. Niderlandy, Belgia oraz Włochy.

W rezultacie pogorszenia perspektyw odbudowy gospodarczej, aktywa safe-haven mogą zyskać popyt, który może wygenerować wzrost ceny kruszców. Wsparciem może być kontynuacja polityki pieniężnej Fed oraz nowy pakiet stymulacji fiskalnej, które wywołują presję deprecjacyjną na dolarze.

Kurs BTC/USD

Kurs Bitcoina zaledwie przed kilkoma dniami wspiął się na nowe rekordowe szczyty wyznaczając je na poziomie 24,298 tys. dol. Nie jest jednak jeszcze przesądzone, że to nowa hossa na rynku kryptowalut, ponieważ wciąż brak zdecydowanego medialnego szumu, który tak lubi ten specyficzny rynek.

Brak opisu.

W poniedziałek Bitcoin jest w niewielkiej przecenie, która miała miejsce na całym rynku, zatem być może w przypadku odwrócenia korekcyjnej tendencji notowania najpopularniejszej kryptowaluty zyskają wiatr w żagle dzięki ewentualnej przewadze strony popytowej.

Zobacz również: Elon Musk rozważa przeniesienie części gotówki Tesli do postaci Bitcoina

Akcje Facebooka

Facebook jest właścicielem aż sześciu najczęściej odwiedzanych serwisów społecznościowych na świecie, m.in. Facebooka, WhatsAppa, Messengera oraz Instagrama. Zatem, zaletą spółki jest dywersyfikacja serwisów, co pozwala na pochłonięcie ewentualnych porażek jednej spośród i tak już popularnych i utwierdzonych w rynku platform.

Brak opisu.

W tym momencie, jedynie dwie z czterech wymienionych platform jest  monetyzowanych, co stwarza olbrzymi potencjał przyszłych zysków, gdy zespół Facebook Inc. zdecyduje się na wykorzystanie wpływów także z tych platform. Spółka nadal ma potencjał do rozwoju, choć przychody w tym roku wzrosły aż o 22%, a zysk netto o 29%.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here