Naga MarketsPTrading mobilny: analiza kurs GBP/USD, kursu USD/JPY oraz ceny ropy WTI na platformie Capital.comoniższa analiza została wykonana przy pomocy autorskiej platformy mobilnej dostarczanej przez regulowanego przez CySEC brokera. O analizowaniu wykresów za pomocą telefonu lub tabletu przeczytasz w osobnym artykule.
  • W analizie przyglądamy się kursowi EUR/USD, akcjom Tesli oraz notowaniom Bitcoina
  • Kurs BTC/USD sukcesywnie zmierza w kierunku poziomów blisko rekordowych szczytów sprzed lat
  • Notowania Tesli w zeszłym tygodniu zyskały niemal 20%
  • Kurs euro względem dolara ma sprzyjające makroekonomiczne warunku do aprecjacji

Akcje Tesla Inc. z perspektywą wzrostów wraz z dołączeniem do S&P 500

Akcje Tesli zdecydowanie korzystają z listopadowej hossy, szczególnie w ostatnim tygodniu, gdy dopalaczem dla wzrostów waloru okazała się przełomowa dla historii spółki informacja o włączeniu w skład komponentów S&P 500.

W rezultacie, kurs akcji Tesli w zeszłym tygodniu wrzucił wyższy bieg i wzrósł o niemal 20%. Inwestorzy już teraz zdają sobie sprawę, że menedżerowie funduszy śledzących zachowanie indeksu S&P 500 będą zmuszeni do zakupu akcji Tesli, by rebalansować portfele.

Te artykuły również Cię zainteresują
Goldman Sachs ocenia, że spowoduje to złożenie zleceń kupna na łączną sumę nawet 8 mld dol. tuż po dołączeniu Tesli do benchmarku w dniu 21 grudnia. Zasadnicze pytanie: czy te zakupy pochłoną realizację zysku przez inne grupy inwestorów czy spowodują presję popytową, która wyprowadzi walor na nowe rekordowe szczyty?

Brak opisu.

Na ten moment wiadomo jednak o rekomendacji Morgan Stanley, która zakłada, że Tesla dobije do 540 dol. w przypadku neutralnego rozwoju wydarzeń. Byczy scenariusz przewiduje wzrost do nawet 1068 dol.

Kurs euro a deprecjacja USD

Kurs euro względem dolara ma obecnie zasadnicze wsparcie w postaci trendu deprecjacyjnego USD w otoczeniu politycznego zamieszania w Stanach Zjednoczonych. Wybory prezydenckie po niemal trzech tygodniach nadal nie są finalnie rozstrzygnięte, a pakiet stymulacji fiskalnej zdaje się być odciągnięty w czasie do nawet końca stycznia, jak zasugerował ostatnio sam Joe Biden.

Brak opisu.

Dodatkowo, Fed otrzymał cios od Sekretarza Skarbu USA, Stevena Mnuchina, który wyłączył część programów pożyczkowych do końca tego roku. Jednak ciężar pomocy podupadającej gospodarce nadal spoczywać będzie na Rezerwie Federalnej, która ma jeszcze w zanadrzu możliwość dalszego luzowania polityki monetarnej poprzez obniżenie stóp procentowych. To oznaczać może deprecjacyjną przyszłość w krótkim i średnim terminie.

– Niskie realne stopy dochodowości obligacji w Stanach Zjednoczonych powiązane są ze słabnącym USD od początku pandemii. Dlatego sądzimy, że scenariusz osłabienia dolara będzie nadal trwał w 2021 roku – stwierdził John Velis, analityk w BNY Mellon.

Zobacz również: Kurs dolara może spaść nawet o 20% w 2021 roku, twierdzą analitycy Citigroup

Bitcoin (BTC/USD) z szansą na nowe szczyty

Kurs Bitcoina w ostatnich tygodniach wystrzelił jak z procy i nie brakuje kolejnych rekomendacji kryptowalutowych ekspertów, którzy zwiastują ceny przedstawiane z zatrważającą ilością zer.

Spoglądając nieco bardziej realistycznie na notowania BTC, zwyżka Bitcoina może przywoływać już na myśl widmo korekty, jednak dwa kluczowe czynniki mogą wpłynąć na dalszą kontynuację wzrostów.

Przede wszystkim: opór, w stronę którego spoglądają inwestorzy, czyli sam szczyt wszechczasów wyznaczonych przed trzema laty nie został jeszcze przetestowany. To wciąż zakres około 1000 dol. do rekordowego odczytu w okolicach 19,6 tys. dol.

Brak opisu.

Po drugie, brak jeszcze medialnej nagonki, która skusiłaby rzeszę drobnych inwestorów, czyli “ulicy”, do wejścia w rynek. Wedle giełdowej tajemnicy poliszynela miałoby to dać szansę “grubym rybom” na ewakuację z poziomów okraszonych wszechobecną euforią.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here