Naga MarketsPoTrading mobilny: analiza kurs GBP/USD, kursu USD/JPY oraz ceny ropy WTI na platformie Capital.comniższa analiza została wykonana przy pomocy autorskiej platformy mobilnej dostarczanej przez regulowanego przez CySEC brokera. O analizowaniu wykresów za pomocą telefonu lub tabletu przeczytasz w osobnym artykule.

  • W analizie przyglądamy się kursowi GBP/USD, cenie ETH oraz cenie złota spot
  • Przecena na złocie może być okazją inwestycyjną
  • Kurs funta z szansą na wzrost wskutek możliwego osłabienia dolara
  • Złoto może aprecjonować wskutek osłabienia dolara w związku z wyborami w USA oraz pakietem stymulacji ze strony Kongresu

Złoto w przecenie

Aprecjacja dolara w ostatnich dniach wywołała mocny spadek ceny złota spot, które tylko w zeszłym tygodniu straciło ponad 4,5%.

W poniedziałek cena złota utrzymuje się nieco powyżej oporu w zakresie 1850-1860 dol. za uncję na 1864 dol., zyskując skromne 0,1% względem piątkowego zamknięcia sesji.

Niewątpliwie, wpływ na przecenę złota miało umocnienie amerykańskiej waluty. Indeks dolara w ostatnim tygodniu zdecydowanie wykroczył z konsolidacji w przedziale 92-94 pkt. i obecnie jest na poziomie 94,56 pkt., który ostatni raz notowany był dwa tygodnie temu.

Kluczowa będzie reakcja rynków walutowych na rozwój sytuacji politycznej w USA. Przede wszystkim, we wtorek odbędzie się debata Trump-Biden, która może sporo namieszać w układzie sił przed wyborami w listopadzie.

Oprócz tego, rozwój pandemii koronawirusa w przypadku eskalacji epidemii może wywołać ucieczkę kapitału z ryzykownych grup aktywów do “safe haven”, jakim jest złoto.

Długoterminowe prognozy wielu banków, m.in. Credit Suisse zapowiadają wzrost ceny złota do poziomów powyżej 2000 dol., a nawet 2300 dol., zatem być może obecna przecena metali szlachetnych jest okazją inwestycyjną.

Zobacz również: Cena złota w trudnym położeniu na 1860 dol., Trump stoi przed wyzwaniem

Kurs funta (GBP/USD) wzrasta w poniedziałek

Kurs funta względem dolara w poniedziałek testuje opór na 1,2900 dol. i chwilowo wybił nawet do 1,29299 dol. Chwilę później kurs powrócił jednak do 1,28950 dol., czyli tuż poniżej oporu.

Warto zaznaczyć, że jeszcze dziś wcześnie rano funt był na wsparciu na 1,27600 dol. i tego samego dnia przebił opór na 1,2800 dol.

Teraz wsparciem jest 1,28650 dol. i w przypadku cofnięcia notowania pary zatrzymają się zapewne na chwilę w tych okolicach

Silny ruch jest zwiastunem osłabienia dolara względem brytyjskiej waluty. Warto jednak śledzić informacje napływające zarówno z UK, jak i USA, ponieważ w tym tygodniu może pojawić się szereg kluczowych informacji.

Rząd Wielkiej Brytanii rozważa powrót restrykcji, a nawet krajowego lockdownu, a nad problemem pandemii poważnie debatuje Ministerstwo Zdrowia.

Zobacz również: Wielka Brytania: ministerstwo Zdrowia rozważa ponowne wprowadzenie lockdownu

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ APLIKACJĘ MOBILNĄ CAPITAL.COM

Ethereum w górę w ostatnich dniach

Kurs popularnej kryptowaluty Ethereum na początku września załamał się i w ciągu zaledwie 4 sesji spadł z dwuletnich maksimów na 488,95 dol. do okolic 310 dol.

Od tego czasu, kurs sprawdził opór na 360 dol. oraz później na 395 dol., jednak ta druga próba zakończyła się niepowodzeniem i nastąpił kolejny powrót do wsparcia na 310 dol.Aprecjacja Ethereum w ostatnich dniach doprowadziła kurs do oporu w zakresie 360-365 dol., zatem można już powiedzieć, że stworzona została formacja podwójnego dna, co może być zapowiedzią kontynuacji wzrostów.

Możliwy jest retest oporu na 395 dol., a oscylator MACD zaczyna kreślić sygnał zakupu z obszaru wyprzedania, co sugeruje, że jest nieco paliwa do realizacji tego wzrostowego scenariusza.

Z grona ponad 2 tysięcy instrumentów dostępnych w aplikacji Capital.com na początku każdego tygodnia wybieramy 3, które naszym zdaniem w perspektywie średnioterminowej mogą zaoferować ciekawe okazje inwestycyjne. Cały cykl analiz można śledzić pod dedykowanym tagiem Mobile Trading.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here