Naga MarketsPoTrading mobilny: analiza kurs GBP/USD, kursu USD/JPY oraz ceny ropy WTI na platformie Capital.comniższa analiza została wykonana przy pomocy autorskiej platformy mobilnej dostarczanej przez regulowanego przez CySEC brokera. O analizowaniu wykresów za pomocą telefonu lub tabletu przeczytasz w osobnym artykule.

  • W analizie przyglądamy się kursowi AUD/USD, cenie złota oraz
  • W obliczu wzrostu niepewności co do przyszłości gospodarczej świata i drugiej fali pandemii zyskiwać będą aktywa “safe haven” jak np. złoto
  • Kurs AUD/USD w przypadku przebicia kluczowego oporu otworzy drogę do wzrostów
  • Amerykański indeks S&P 500 w położeniu, które daje możliwość kontynuacji zwyżki

Złoto nadal z perspektywą wzrostów

Cena złota wygrała walkę z oporem w zakresie 1850-1860 dol. i dobiła do granicy 1900 dol., która również została przebita. Na ten moment, aby potwierdzić zmianę poziomu 1900 dol. z oporu na wsparcie, konieczne jest wyższe wybicie.Sygnał do takiego obrotu spraw daje wskaźnik MACD, który w obszarze wyprzedania na wykresie dziennym wykreślił sygnał zakupu. Oscylator RSI wykazuje, że paliwo do wzrostów nadal jest w zanadrzu, a kurs złota obecnie wybija do 1915 dol.

Możliwa jest zatem dalsza aprecjacja złota z perspektywą wzrostów do 1925 dol. i potem 1975 dol. w średnim terminie.

Warto zatem spojrzeć na sentymenty. W Stanach Zjednoczonych głowa państwa ma koronawirusa, a Kongres od miesięcy zmaga się przepchnięciem ustawy o nowym pakiecie fiskalnym. Porozumienia między partiami brak. Możliwe jest, że dolar osłabnie, wynosząc w górę kurs złota.

Unia Europejska i Wielka Brytania nadal nie wynegocjowały nowej umowy handlowej, a obecne sprzeczki o brytyjską legislatywę łamiącą postanowienia styczniowego Withdrawal Agreement stawiają łagodny koniec okresu przejściowego Brexitu pod znakiem zapytania.

Wiele instytucji przedstawia długoterminowe rekomendacje dla ceny złota powyże 2000 dol., między innymi Credit Suisse ocenia, że cena metalu szlachetnego może przebić 2300 dol. w przeciągu 12 miesięcy.

Kurs AUD/USD w ciekawym położeniu

Kurs dolara australijskiego względem dolara amerykańskiego (AUD/USD) jest obecnie przed w miejscu, które daje szanse na przebicie kluczowego na ten moment oporu na 0,7200 dol.Sytuacja gospodarcza w Australii uległa poprawie, wskaźnik PMI dla sektora usług wykazał, że względem sierpnia we wrześniu nastąpiło polepszeniu nastrojów.

We wtorek nastąpi publikacja dwóch ważnych informacji dotyczących Australii. Przede wszystkim, przedstawiony zostanie zaktualizowany budżet, który uwzględni kroki mające na celu ratowanie gospodarki, która mierzy się z recesją po raz pierwszy od niemal 30 lat.

Po drugie, Reserve Bank of Australia zaprezentuje swoje stanowisko w związku prowadzeniem polityki monetarnej w najbliższych miesiącach. Eksperci nie są zgodni co do tego, czy stopy procentowe zostaną obniżone czy nie.

Warto poczekać zatem na sygnał zakupu, który może dać szansę na zajęcie pozycji na parze AUD/USD.

Takim impulsem może być sygnał kupna oscylatora MACD (jest bliski wykreślenia), czy przebicie oporu na 0,7200 dol. Ewentualny ruch cenowy w górę może okazać się możliwą okazją inwestycyjną.

S&P500: październik interesującym miesiącem

Indeks S&P500 znajduje się obecnie blisko szczytów z lutego na 3386 pkt. i opór ten wraz z trendem wzrostowym tworzą formację trójkąta zwyżkującego, która daje możliwość wybicia ku górze powyżej 3386 dol.

W trakcie poniedziałkowej sesji S&P 500 zyskuje 1,38% do 3394,26 pkt. wynosząc się powyżej tego oporu. Silniejszy ruch w górę będzie sygnałem zrealizowanie się formacji i stanie się ewentualnym sygnałem zakupowym.

W przypadku amerykańskiego SPX z pomocą również przychodzą oscylatory: RSI wskazuje na neutralne położenie indeksu pod względem byczego/niedźwiedziego nastawienia, natomiast MACD wykreślił trzy sesje temu sygnał zakupu.

Wsparciem realizacji scenariusza wzrostowego jest 20-dniowa średnia krocząca, która w tym momencie znajduje się w okolicach 3340 pkt.

Z grona ponad 2 tysięcy instrumentów dostępnych w aplikacji Capital.com na początku każdego tygodnia wybieramy 3, które naszym zdaniem w perspektywie średnioterminowej mogą zaoferować ciekawe okazje inwestycyjne. Cały cykl analiz można śledzić pod dedykowanym tagiem Mobile Trading.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here