Naga MarketsTrading mobilny: analiza kurs GBP/USD, kursu USD/JPY oraz ceny ropy WTI na platformie Capital.comPoniższa analiza została wykonana przy pomocy autorskiej platformy mobilnej dostarczanej przez Capital.com, regulowanego przez CySEC brokera. O analizowaniu wykresów za pomocą telefonu lub tabletu przeczytasz w osobnym artykule.

  • W analizie przyglądamy się kursowi GBP/USD, cenie ropy oraz kursowi USD/JPY
  • Przecena na ropie może być okazją inwestycyjną
  • Kurs funta z dużym zagrożeniem scenariuszem hard brexitu
  • Sytuacja polityczna w Japonii może ulec poprawie to wpłynie na aprecjację jena

Kurs GBP/USD wybija z oporu na 1,28000

Kurs funta względem dolara zaliczył silny dwutygodniowy spadek, który rozpoczął się wyznaczeniem tegorocznego maksimum w okolicach 1,35000. W poniedziałek kurs zmaga się ze wsparciem w okolicach 1,28000 dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
W przypadku realizacji scenariusza wzrostowego, kurs może powrócić do poziomów powyżej 1,29000 a może nawet 1,30000 dol. Aby tak się stało, funt wymaga wsparcia rynkowych sentymentów wynikających np. z pozytywnych informacji w sprawie umowy handlowej z Unią Europejską lub przełomu w opracowaniu brytyjskiej szczepionki.

Warto zatem śledzić informacje z Wielkiej Brytanii, bowiem ziszczenie się scenariusza hard brexit może załamać kurs jeszcze bardziej.

Ropa WTI

Ropa naftowa taniała przez ostatnie 2 tygodnie, tracąc zyski wypracowane przez ostatnie trzy miesiące, czyli od początku czerwca. Obecnie ropa wybija ze wsparcia w okolicach 37 dol.

Spadki wywołane były załamaniem oczekiwań dotyczących odbudowy popytu na paliwa, które spowodowały niepewność wśród globalnych inwestorów. Impulsem była także aprecjacja dolara, która rozpoczęła się z początkiem września.

Bieżące sentymenty mogą wywołać nieznaczną aprecjację, przede wszystkim w Zatoce Meksykańskiej szaleje kolejny tropikalny sztorm zamykając dużą część infrastruktury naftowej w regionie. Wpłynie to na zmniejszenie podaży i wzrost cen surowca.

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ APLIKACJĘ MOBILNĄ CAPITAL.COM

Kurs USD/JPY w formacji chorągiewki

Kurs USD/JPY  znajduje się u samego końca formacji chorągiewki, która tworzona jest już od trzech tygodni. Przecięcie chorągiewki jest w okolicach poziomu 106,000 jenów i być może już dzisiejsza poniedziałkowa sesja pokaże ruch, który wskaże dalsze zachowanie kursu.

Jak na razie w poniedziałek rano zarówno dolny, jak i górny cień poniedziałkowej świecy wskazał na kontynuację formacji chorągiewki.

Zarówno oscylator MACD jak i RSI są w neutralnym położeniu, zatem być może większy ruch kursu nie zostanie zrealizowany, a kurs będzie konsolidował w zakresie od 105,100 do 107,000 jenów. Należy zatem dokładnie śledzić sentymenty związane z ruchami dolara oraz sytuacją polityczną w Japonii.

W poniedziałek rano zatwierdzony został nowy kandydat na stanowisko premiera ze strony partii rządzącej. Jego zatwierdzenie oznacza kontynuację Abenomiki, jednak ewentualne komplikacje mogą wpłynąć na zachowanie kursu jena.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here