Naga MarketsPoTrading mobilny: analiza kurs GBP/USD, kursu USD/JPY oraz ceny ropy WTI na platformie Capital.comniższa analiza została wykonana przy pomocy autorskiej platformy mobilnej dostarczanej przez , regulowanego przez CySEC brokera. O analizowaniu wykresów za pomocą telefonu lub tabletu przeczytasz w osobnym artykule.

  • W analizie przyglądamy się kursowi GBP/USD, cenie BTC oraz cenie złota spot
  • Przecena na Bitcoinie może być okazją inwestycyjną
  • Kurs funta z dużym zagrożeniem scenariuszem hard brexitu, rozwojem pandemii oraz brakiem porozumienia z USA w sprawie umowy handlowej
  • Złoto może aprecjonować wskutek osłabienia dolara, jeśli Kongres przepchnie pakiet stymulacji fiskalnej

Kurs GBP/USD wybija

Kurs funta znalazł się w ostatnich dniach w formacji chorągiewki, która ostatecznie zakończyła się wybiciem kursu dołem, co może być zapowiedzią dalszych spadków. Szczególnie istotne jest tu zdecydowane przebicie w poniedziałek linii wsparcia na 1,29 dol. i w tej samej sesji sprowadzenie kursu tak nisko jak 1,28226 dol.

W przypadku, gdy kurs będzie dołował, zapewne zaliczy przystanek przy 1,27600 dol., gdzie zatrzymał się przy ostatniej obniżce.

Sentymenty rynkowe na ten moment zdają się nie wspierać brytyjskiej waluty. Negocjacje post-brexitowej umowy handlowej z UE są pogrążone w chaosie, a umowa z USA również nie jest obecnie na dobrej drodze do finiszu. W ostatni piątek premier Boris Johnson debatował w gronie swoich doradców i ministrów nad potencjalnym wprowadzeniem nawet drugiego ogólnokrajowego lockdownu, jeśli rozwój epidemii zwiększy tempo.

Warto jednak pamiętać, że dolar ma przed sobą dość nieciekawe perspektywy. W tym tygodniu szef Fedu, Jerome Powell, będzie występował przed Kongresem prawdopodobnie prosząc o kolejne pakiety stymulacji fiskalnej i jeśli amerykańska izba przepchnie kolejne porcje “helicopter money”, to dolar znacznie osłabi się, wypychając kurs funta do góry.

Zobacz również: COVID-19 rozpędza się w UK. Kurs funta w złym położeniu

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ APLIKACJĘ MOBILNĄ CAPITAL.COM

Złoto długoterminowo w górę?

Cena złota przez ostatnie tygodnie konsolidowała w przedziale 1900-2000 dol. za uncję, zawężając notowania w formacji chorągiewki do przedziału 1925 dol. – 1975 dol.

Formacja już zrealizowała się mocnym ruchem złota w dół w poniedziałek, gdy cena zeszła do nawet 1911 dol. za uncję.Nie brakuje instytucji, które rekomendują wysokie ceny docelowe dla złota. Wśród nich jest m.in. Credit Suisse, który spodziewa się średnioterminowo ceny złota na poziomie 2075 dol. oraz długoterminowo 2300 dol., a nawet 2700 dol. za uncję.

Ostatecznie szukamy ruchu powyżej 2075 USD z celem na opór na poziomie 2175 USD, a następnie 2300 USD. Chociaż oczekujemy nowej konsolidacji na tym ostatnim poziomie, bezpośrednie przełamanie może spowodować szybki wzrost w rejon 2417 USD, z perspektywą 2700/20 USD w dłuższym terminie – stwierdzili analitycy Credit Suisse.

Cena Bitcoina przerywa trend wzrostowy po korekcie

Cena Bitcoina przez ostatnie dwa tygodnie utrzymywała się w trendzie wzrostowym, po wybiciu ze wsparcia w zakresie 9800-10000 dol. Po dobiciu do oporu w okolicach 11,1 tys. dol., kurs w poniedziałkowej sesji opadł, by sprawdzić wsparcie na 10,5 tys. dol. i obecnie jest w okolicach 10570 dol.

Trudno wskazać dalsze zachowanie kursu Bitcoina, ale możliwe jest, że obecne cofnięcie jest jedynie przerwaniem dłuższego trendu wzrostowego. Jeśli spadki będą kontynuowane, potencjalnie niższe poziomy mogą być ewentualną okazją inwestycyjną.

Z grona ponad 2 tysięcy instrumentów dostępnych w aplikacji Capital.com na początku każdego tygodnia wybieramy 3, które naszym zdaniem w perspektywie średnioterminowej mogą zaoferować ciekawe okazje inwestycyjne. Cały cykl analiz można śledzić pod dedykowanym tagiem Mobile Trading.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here